Domů

Adopce - Caroline Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 53133
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga West Sienga
Země: Kenya
Matka: Lilian Akinyi, nar. 1983, farmářka
Otec: CHarles Odiek Ngar, nar. 1978, farmář
Popis situace: Rodina žije v devíti lidech v hliněném domě, vaří na ohni. Caroline je zdravá kromě občasné malárie. Jelikož rodiče Caroline měli problém svých 7 dětí zaopatřit, žije v současné době Caroline s svým dědečkem, který se stará o další děti. Caroline by měla v lednu 2024 nastoupit do školky na ostrově Naděje Rusinga. Její podpora stojí 2.400 Kč / 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.