Domů

Adopce - Jeneviv Bevally Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 53140
Dívka, 3 roky
Není adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga West Sienga
Země: Kenya
Matka: Lorine Awuor Ochieng, nar. 1986, žena v domácnosti
Otec: Joshua Ochieng Miruka, nar. 1980, farmář
Popis situace: Dívka je z polygamní rodiny. Její matka je první žena . Holčička má čtyři sourozence. Otec se přestal o děti a první ženu starat, takže je veškerý přjem na matce. Holčička by měla v lednu 2024 nastoupit na ostrov Naděje Rusinga. . Její podpora stojí 2.400 Kč / 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.