Domů

Adopce - Princes Alice Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 53148
Dívka, 6 let
Není adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga West Sienga
Země: Kenya
Matka: Nehema Awino Onyango, nar. 1992
Otec: Victor Onyango Ouma, nar. 1987, rybář
Popis situace: Rodina žije v hliněném domě, vaří na ohni a vodu bere z jezera. Rodiče od Princes se starají o další tři děti, které jsou sirotky. Dále má Princes ještě sestru Alex. Holčička má asthma jinak je zdravá, baví jí fotbal a v lednu 2024 by měla nastoupit do školky na ostrově Naděje Rusinga. Princes by měla v lednu 24 nastoupit do školky na ostrově naděje Rusinga. Její podpora stojí 2.400 Kč / 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Alena Tabet, , tel. +420 606 502 885

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.