Domů

Adopce - Shaniz Atieno Odhambo

Zpět
Číslo dítěte: 53150
Dívka, 5 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Shaniz Atieno Odhambo je v programu adopce od roku 2024 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga West Nyangera
Země: Kenya
Matka: Eunice Akoth, nar. 1997
Otec: Brick Odhiambo, nar. 1987, prodává krávy
Opatrovník: Lilian Auma, nar. 1970
Popis situace: Otec prodává krávy a matka je v domácnosti, příjem rodiny je velmi nízký proto žije dívka s babičkou, ta má však také problémy se zajištěním základních potřeb rodiny. Holčička by měla nastoupit do školky na ostrově Naděje Rusinga v lednu 2024. Její podpora stojí 2.400 Kč / 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Daniela Jurkechová, , tel. +421 904 585 412

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.