Domů

Adopce - Wesley John Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 53153
Dívka, 3 roky
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Wesley John Ochieng je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga West Gumba
Země: Kenya
Matka: Eunice Atieno Rimba, nar. 1986, prodává ryby
Otec: Meshack Ochieng Rimba, nar. 1978, rybář
Popis situace: Otec rybaří, matka prodává ryby. Rodina žije v třípokojovém domě, vaří na ohni a vodu berou z jezera. Wesley má čtyři sourozence a dále s rodinou žijí děti otce Wesley, které má z prvního manželstí, kdy jeho první žena utekla. Rodina má velmi malý příjem a obstarat základní potřeby je složité. Holčička v lednu 2024 nastoupí (díky adopci) do školky na ostrově Naděje Rusinga.
Kontakt: Marta Vašíčková, , tel. +420 602 743 003

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.