Domů

Adopce - Nelson Opiyo Okeng’o

Zpět
Číslo dítěte: 53163
Chlapec, 8 let
Není adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Goyo Kajwang
Země: Kenya
Matka: Died
Otec: Died
Opatrovník: Ali Mohamed, farmář
Popis situace: Nelsonovi rodiče zemřeli. Po té chlapec žil se svojí nemocnou babičkou, která také zemřela. Chlapec zůstal bez opatrovníka, tak se ho ujal soused, který se také stará o svoji rodinu. Nelsonův soused se snaží zabezpečit základní potřeby z malé farmy kterou provozuje. Chlapec by měl v lednu 2024 nastoupit o sirotčince Ostrova Naděje Rusinga. Chalpec by se chtěl stát doktorem, až vyroste. Pomůžete Nelsonovi ke vzdělání, jeho podpora stojí 16 800,- Kč/660 EUR za kalendářní rok.
Kontakt: Marta Vašíčková, , tel. +420 602 743 003

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.