Domů

Adopce - Frankline Peter Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 53172
Chlapec, 6 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Frankline Peter Ouma je v programu adopce od roku 2024 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre east Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Rose Atieno, nar. 1986
Otec: Felix Ouma Ojambi, nar. 1982
Popis situace: Frankline je sedmým narozeným dítěem v rodině osmi dětí - Jane Akinyi (2007), Elisha Ochieng (2010), Victor Otieno (2011), Churchil Ojambi (2013), Liz Atieno (2015), Brighton (2017), Brian Otieno ( 2023). Oba rodiče jsou duševně nemocní a tak jsou zcela závislí na dobrodincích / sousedech. Děti jsou na tom zdravotně dobře. Žijí blízko jezera a někdy Elisha a Victor v noci chodí rybařit, aby sehnali jídlo pro své bratry a sestry. Deset lidí žije v hliněném třípokojovém domě, který patří rodině. V rodině je deset závislých osob; dům má tři pokoje. Používají dřevo na vaření, svíčky na svícení a získávají vodu z jezera. Frankline si v současné době vede zdravotně dobře. Frankline rád hraje fotbal. Frankline má rád matematiku a angličtinu. Frankline by po studiích chtěl být učitelem. Chlapec by se měl od ledna 2024 přestěhovat do sirotčince Ostrova Naděje a nastoupit zde do předposledního školkového ročníku. Potřebuje podpořit částkou 16 800 Kč/660 EUR za rok (1400 Kč/55 EUR měsíčně).
Kontakt: Iveta Hovadíková, , tel. +420 732 827 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.