Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 12 dětí
1

John Onyango Otieno

Chlapec
10 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52785
John se narodil jako poslední do čtyřčlenné rodiny. Má 2 sourozence (Bernard nar. 2003 a Raphael nar. 2009). Maminka zemřela a o rodinu se stará otec. Je rybářem a jejich měsíční příjem činí 5,600 KES, cca 1,120 Kč. Tatínek občas nechává děti o samotě, aby mohl jít na ryby, což rybáři občas dělávají. Rodina, která má 3 členy, bydlí ve dvou místnostech hliněného domku, který jim patří. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou, případně pomoci maléhé solárního panelu. Celá rodina je nyní zdravá a daří se jim dobře. V roce 2019 nastoupí John do třetí třídy základní školy. Ve škole má rád svahilštinu, matematiku a čtení. Jeho koníčky jsou fotbal a běhání, také se mu líbí atletika. V roce 2019 bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16,800 Kč/660 Eur ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Brighton Onyango Odoyo

Chlapec
11 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52852
Brighton je druhorozené dítě , má sestru Christine (2007). Jejich otec, který byl jediným žvititelem rodiny, zemřel a matka po smrti svého manžela zmizela. Kvůli tomu si Brightona vzala na starost jeho teta, která je instruktorkou v autoškole a její příjem, je tak skromný, že rodina nemůže pokrýt základní životní potřeby. Jejich měsíční příjem činí 5,000 KES, cca 1000 Kč. Tříčlenná rodina žije v pronajatém dvoupokojovém domě ze dřeva a plechu. Vodu berou z jezera, k vaření použivají uhlí nebo parafín a svítí petrolejovou lampou. Brightonovi se zdravotně daří dobře, s výjimkou občasné malárie. V roce 2020 nastoupí do čtvrté třídy základní školy. Ve škole má rád matematiku, náboženství, přírodní vědy a svahilštinu. Až dostuduje, chtěl by se stát učitelem. Jeho koníčkem je fotbal. V roce 2020 bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Eugine Makambo

Chlapec
11 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52874
Eugine je třetí narozený v rodině čtyř dětí. Jeho sestra Regina (52873) a bratr Wilfred (52875) jsou také zařadeni do programu adopcíi. Oba rodiče zemřeli a děti tak šly bydlet ke svým prarodičům, kteří farmaří. Kromě Eugina a jeho sourozenců se starají ještě o sestřenice/bratrance, tetu a jednu starou, nemocnou paní, která již nikoho nemá. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 1.000 KSH/200 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Všichni žijí ve vlastním třípokojovém domku z hlíny, do kterého je zavedená elektřina. Vaří na ohni a vodu berou z řeky. Má moc rád fotbal, tanec a atletiku. V současné době je zdravotně v pořádku. V roce 2020 nastoupí do 4. třídy základní školy. Ve škole má rád náboženskou nauku, svahilštinu a matematiku. V roce 2020 bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Frederick Odiwour Obudho

Chlapec
11 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52872
Frederickovi rodiče zemřeli, když byl ještě malý. Má další 4 sourozence. Po smrti rodičů se jich ujal nejstarší bratr. Bratr se živí farmařením. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 5.000 KSH/ 1.000 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady celé rodiny. Žijí ve vlastním čtyřpokojovém domku z hlíny. Vaří na ohni, vodu berou z potoka. Frederick trpí malárií. Moc rád hraje fotbal a volejbal. Ve škole ho nejvíce baví občanská nauka. V roce 2020 nastoupí do 5. třídy základní školy. Kvůli složité rodinné situaci bude Frederick v roce 2020 umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Wilfred Ongera Bosire

Chlapec
12 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52875
Wilfred má tři další sourozence. Jeho sestra Regina (52873) a bratr Eugine (52874) jsou také zařazeni do programu adopcí. Oba rodiče zemřeli a děti tak šly bydlet ke svým prarodičům, kteří farmaří. Kromě Wilfreda a jeho sourozenců se starají ještě o sestřenice/bratrance, tetu a jednu starou, nemocnou paní, která již nikoho nemá. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 1.000 KSH/200 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Všichni žijí ve vlastním třípokojovém domku z hlíny, do kterého je zavedená elektřina. Vaří na ohni a vodu berou z řeky. Má moc rád fotbal a atletiku. V současné době je zdravotně v pořádku. V roce 2020 nastoupí do 5. třídy základní školy. Ve škole má rád svahilštinu a matematiku. Rád by jednou byl učitelem. V roce 2020 bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Bromick Otieno Adero

Chlapec
13 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52863
Bromica rodiče zemřeli, a proto chlapec nyní žije se svou starou a nemocnou babičkou. Opatrovníkem je jeho teta, která pomáhá v obchodě. Rodiny měsíční příjem činí 2400 KES, cca 480 Kč. Pětičlenná rodina žije v pronajatém jednopokojovém hlíněném domku. Vodu berou z jezera, vaří na ohni nebo uhlí a svítí petrolejovou lampou. Bromicovi se zdravotně daří dobře. V roce 2020 nastoupí do šesté třídy základní školy. Ve škole se mu daří velmi dobře, až na svahilštinu. Až dostuduje, chtěl by se stát učitelem. Rád hraje fotbal . V roce 2020 bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Beryl Achieng Odira

Dívka
14 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52870
Beryl je prvorozená v rodině tří dětí. Oba rodiče zemřeli a děti tak šly bydlet ke svým příbuzným. Beryl žije u tety, která je vdova a má jedno vlastní dítě. Teta se živí prodejem ryb. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 1.700 KSH/340 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí ve vlastním třípokojovém domku z hlíny. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z jezera. Beryl trpí malárií. Moc ráda čte a recituje básně. V roce 2020 nastoupí do 7. třídy základní školy. Ve škole má ráda matematiku a angličtinu. Až dostuduje, chtěla by se stát právničkou. V roce 2020 bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Evance Omondi Okoth

Chlapec
14 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52854
Evance je prvorozené dítě , má sestru Sarah (2009). Rodiče se rozvedl a matka nec hala děti tátovi, který později onemocněl a zemřel. Nikdo neví, kde je matka dětí, a tak Evance se sestrou žijí s babičkou, která prodává úhlí a je pro ni velmí náročné vnoučata uživit a platit jím školní poplatky. Rodiny měsíční příjem činí 1520 KES, cca 300 Kč. Čtyřčlenná rodina žije ve svém vlastním třípokojovém hlíněném domku. Vodu berou z řeky, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou, případně berou energii z malého solárního panelu. Evancovi se zdravotně daří dobře. V roce 2020 nastoupí do páté třídy základní školy. Ve škole má rád matematiku, angličtinu, přírodní vědy a svahilštinu. Až dostuduje, chtěl by se stát učitelem. Jeho koníčkem je čtení a má rád atletiku. V roce 2020 bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Mike Ronald

Chlapec
14 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52861
Mike je prvorozené dítě , má další dva sourozence (Criskelly 2010 a Tonny 2013). Jejich otec, který byl jediným žvititelem rodiny, zemřel v roce 2012 a zanechal maminku s dětmi, o které se nyní měla postarat sama. Jenže po smrti tatínka jeho příbuzní nechtěli mít Mike maminku v rodině, a tak jí vyhnali. Maminka utekla do jiného města, kde se usadila a nyní tam žije se svými dětmi a aby vydělala, pere a uklízí jiným lidem. Kromě toho žijí ještě s dalším dítětem, které je také sirotek. Maminky příjem je tak malý, že nestačí ani na nájem. Rodiny měsíční příjem činí 2400 KES, cca 480 Kč. Pětičlenná rodina žije v pronajatém jednopokojovém hlíněném domku. Vodu berou z jezera, vaří na ohni nebo uhlí a svítí petrolejovou lampou. Mikeovi se zdravotně daří dobře. V roce 2020 nastoupí do sedmé třídy základní školy. Ve škole má rád matematiku, angličtinu a svahilštinu. Až dostuduje, chtěl by se stát doktorem. Mike rád hraje fotbal a zpívá. V roce 2020 bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Lenox Oketch Samwel

Chlapec
16 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52153
Lenoxovi rodiče zemřeli a proto se ho ujala jeho babička. Je ženou v domácnosti a nemá žádný příjem, je závislá pouze na darech. Chlapec byl proto umístěn do sirotčince na Ostrově Naděje, kde také chodí do školy. Z tohoto důvodu potřebuje podpořit vyšší částkou 16.800 Kč/660 Eur ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo.

Maida Eunice Adhiambo

Dívka
18 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52790
Maida pochází z polygamní rodiny, maminka je druhou manželkou tatínka. V jejich rodině jsou celkem tři děti, bratr Nashon (2000), který prvním rokem studuje univerzitu, a sestra Lucy (2004). Tatínek farmaří a maminka je v domácnosti. Měsíční příjem rodiny je pouze 3.200 KSH/640 Kč a nestačí na pokrytí základních potřeb celé rodiny. Rodina žije ve vlastním hliněném domku ve třech místnostech. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou. Maida je zdravotně v pořádku. Moc ráda hraje fotbal a netball. Ve škole jí nejvíce baví angličtina a historie. Po dokončení školy by se ráda pracovala jako účetní. Dívka začne od začátku roku 2019 chodit do 2. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School. Pro rodinu je velmi těžké hradit školné a Maidě tak hrozí, že nebude moc řádně dokončit střední školu. Dívka by potřebovala vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na střední škole jsou vyšší.

Felix Obongo

Chlapec
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 40563
Felix má dvojče, sestru Asenath, která je také v adopci pod číslem 40562, a ještě jednoho dalšího sourozence. Rodiče jsou HIV pozitivní a nemohou platit školné. Všech pět členů domácnosti bydlí v jedné pronajaté místnosti, za kterou platí nájem 2 000 Ksh. Vaří na kamnech, svítí petrolejkami a vodu berou z rozvodné sítě. Felix miluje fotbal. Chlapec v roce 2019 půjde do 1. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
1

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.