Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 2 dětí
1

Felix Obongo

Chlapec
18 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 40563
Felix má dvojče, sestru Asenath, která je také v adopci pod číslem 40562, a ještě jednoho dalšího sourozence. Rodiče jsou HIV pozitivní a nemohou platit školné. Všech pět členů domácnosti bydlí v jedné pronajaté místnosti, za kterou platí nájem 2 000 Ksh. Vaří na kamnech, svítí petrolejkami a vodu berou z rozvodné sítě. Felix miluje fotbal. Chlapec v roce 2019 půjde do 1. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 14.400 Kč / 600 Eur nebo 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.

Suleiman Opiyo Opiyo

Chlapec
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52791
Suleiman je druhým dítětem v rodině tří dětí. Má sestry Lizy (1993) a Dianu (2004). Jeho tatínek zemřel a maminka živí rodinu tím, že vyrábí a prodává tradiční nápoj Changaa. Příjem rodiny činí pouze 1.200 KSH/ 240 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z jezera. Suleimanovi se daří dobře. Chlapec rád hraje fotbal a dělá atletiku. Ve škole ho nejvíce baví angličtina a historie. Suleiman by chtěl být právník. Chlapec již měl mít dostudovanou střední školu, ale musel opakovat ročník kvůli tomu, že jeho maminka nemohla zaplatit školní poplatky. Chlapec začne od začátku roku 2019 chodit do 3. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School a potřeboval by podporu ve výši 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na studium střední školy jsou vyšší.
1

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.