Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 8 dětí
1

Jackquen Faith Odira

Dívka
16 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52669
Jackquen se narodila jako druhá v rodině s celkem pěti dětmi. Má starší sestru Jana Kakoro (1997) a tři mladší sestry Jana Tatianu (2006), Patience Elvinnah (2009), Peace Efraim (2012). Otec je učitel a matka v domácnosti. Otcův příjem je velmi malý a nestačí na školné pro všechny děti a na zajištění základních životních potřeb rodiny. Rodina má měsíčně k dispozici cca 10.000 KES (cca 2300 Kč). Kromě Jackquen a sourozenců žije v rodině také neteř, která je dítětem jejich nejstarší sestry Jane. Všichni členové rodiny jsou na tom zdravotně dobře, kromě Janny, která trpí srpkovitou anémií a Patience, která má duševní problémy. Rodina žije ve vlastním hliněném domku se třemi místnostmi. Na vaření používají dřevo/dřevěné uhlí, petrolejovou lampu na svícení a vodu mají z jezera. Jackquen ráda tančí, hraje volejbal, zpívá, modeluje, má také ráda turistiku. Ve škole má ráda dějiny, svahilštinu a angličtinu. Jackquen by jednou chtěl být modelářkou a letuškou. Jackquen je v současné době zdravá, občas má malárii. V roce 2018 je již ve 3. ročníku střední školy Island of Hope-Humanist Mixed Boarding Sec.School. V předchozích letech se její rodina velmi snažila platit školní poplatky sama, ale už to pro ně není možné. Proto jsme se rozhodli, že ji zařadíme do programu adopcí, aby nemusela kvůli nezaplacenému školnému odejít ze školy. Dívka potřebuje podporu ve výši 5600 Kč / 220 EUR za trimestr.

Charles Munuve Mutiso

Chlapec
17 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 41081
Charlesův otec zemřel na AIDS a matka trpěla vážnými psychickými problémy a od rodiny odešla. Charles má čtyři sourozence. Bratr Musyimi je také v našem adopčním programu pod č. 41082. Charles je v sirotčinci v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu) a začal zde chodit i na střední školu. V roce 2018 nastoupil do druhého ročníku. Je to velmi šikovný chlapec. Adopce chlapce je zvýšena na částku 16.800 Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Lizia Nyawira

Dívka
18 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 41315
Lizia se narodila v roce 2000. Má staršího bratra Evanse, sourozenci žijí s oběma rodiči. Otec Obadiah Juma má jen příležitostnou práci v továrně na čaj a matka Racheal Wanjiku je v domácnosti a také občas přispěje do rodinného rozpočtu díky příležitostné práci. Rodina žije na venkově. Doma vaří na ohni, svítí elektřinou a vodu nosí z řeky. Dívka ráda zpívá a čte bibli a romány. Díky svému dobrému prospěchu na střední škole se jí podařilo dostat se na univerzitu a získat státní podporu při studiu. Od května 2018 studuje na Kabarak University, a to čtyřletý bakalářský obor (Economics and mathematics). Jejím snem je stát se účetní, aby mohla podpořit i své rodiče, aby nemuseli žít v bídě a chudobě. Dívka po skončení střední školy ztratila adoptivního rodiče. Vzhledem k jejím dobrým studijním výsledkům bychom jí rádi našli nového adoptivního rodiče, který by ji podpořil při studiu na vysoké škole. Adopce této mladé dámy stojí min. 4,800 Kč / 200 Eur za trimestr.

Annet Adagi Jalenga

Dívka
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 50810
Annet žije s rodiči a třemi sourozenci: Brianem, Elsie a Claris, která je také v adopcí (ID 51045). Příjem rodičů je velmi nízký a nestačí na vše potřebné pro početnou rodinu. Vaří na petrolejovém vařiči, svítí elektřinou a vodu berou z vodovodu. Dívka je zdravá. Dívka ukončila střední školu s velmi dobrým prospěchem (známka C+). Proto byla přijata na universitu Maasai Mara University, kde by měla od září 2018 začít studovat čtyřletý bakalářský kurz Bachelor of Commerce. Dívka má státní podporu, která částečně kryje její studijní náklady. Adopce tohoto dítěte stojí 4,800 Kč/200 Eur za trimestr.

Tofiq Abdhalla

Chlapec
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 40987
Tofiq žije s rodiči ve třípokojovém hliněném domě, který jim patří. Vaří na ohni a ke svícení používají petrolejku. Vodu berou z kohoutku. Rodiče mají 4 děti a příjem asi 7,500 ksh měsíčně (cca 1,800 Kč). Oba se velmi snaží, aby uživili své děti. Chlapec by potřeboval podpořit čátkou minimálně 14,400 Kč (600 Eur) za rok, protože rodina nemá prostředky na doplácení školného. Chlapec rád pomáhá rodičůmi a ve škole ho nejvíc baví čtení knih. Až vyroste, rád by se stal vojákem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.

William Awino Ombalo

Chlapec
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52672
William je nejmladší z rodiny se čtyřmi dětmi, jeho sourozenci jsou Molent Achieng (1992, vdaná), Evaline Auma (1994, vdaná), Daniel Ombalo (1996, musel odejít ze školy). Jejich rodiče zemřeli a o děti se starala teta, která je vdova, je v domácnosti a má vlastní děti, které také musí živit a platit jim školné. Měsíčně mají k dispozici cca 1800 KEs (cca 418 Kč). Rodina tedy zcela závisí na darech dobrodinců a příbuzných. Žijí ve vlastním hliněném domku se dvěma místnostmi. Na vaření používají dřevo/dřevěné uhlí, petrolejovou lampu na svícení a vodu mají z jezera. William rád hraje fotbal a volejbal. Ve škole ho baví svahilština, matematika, fyzika, chemie a dějepis. William by se jednou rád stal právníkem. Je zdravý, jen když je chladnější počasí, má dýchací problémy. V roce 2018 je ve 2. ročníku střední školy Island of Hope-Humanist Mixed Boarding Sec.School. V předchozích letech se jeho teta teta snažila platit školní poplatky sama, ale nedařilo se jí to. Proto jsme se rozhodli, že ho zařadíme do programu adopcí, aby nemusela kvůli nezaplacenému školnému odejít ze školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 5600 Kč / 220 EUR za trimestr.

Mary Khavere

Dívka
20 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 51883
Mary má tři sourozence. Sourozenci nechodí do školy. Matka je samoživitelkou rodiny, ale rodina je ohrožena chudobou. Průměrný měsíční příjem je 5,000 Ksh (cca 1,500 Kč). Žijí v pronajatém jednopokojovém domku se dvěma dalšími dětmi, které potřebují péči. Na svícení používají petrolejovou lampu a vodu mají z vodovodu. Zdraví dívky je dobré. Kvůli nedostatu peněz je pro ně problém dovolit si tři jídla denně a přiměřenou lékařskou péči. Mary ráda vaří a ve škole ji nejvíc baví dramatický kroužek. Až vyroste, ráda by vedla catering. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy. Mary doma pere, aby si vydělala na školné. Mary by si moc přála dokončit střední školu.Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.

Michael Omondi

Chlapec
21 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 50395
Michael má 3 sourozence. Matka zemřela a o děti se stará teta. Bydlí v jednopokojovém nájemním hliněném domku v oblasti Siaya. Sourozenci měli problémy se studiem, kvůli nedostatku financí. Nejstarší bratr je nyní v Mombase, kde pracuje. Měsíční příjem rodiny činí cca 3 000,- KES. Chlapec je zdravý. Michael byl v našem programu a díky adoptivnímu rodiči dokončil střední školu. Pak byla adopce ukončena. Na podzim 2017 začal studovat na college Kitui Teachers Institute (vyšší odborné škole) dvouletý tzv. Diploma kurz - obor učitelství na základní škole. Bohužel není schopný sehnat si celé školné. Nyní (info k 30.5.2018) by potřeboval dokončit první rok studia, zatím zaplati 40,000 KES z celkového ročního školného 75,000 KES a více peněz se mu nedaří sehnat. Proto by potřeboval další podporu ideálně ve výši 16,800 Kč / 660 Eur na rok.
1

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.