Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 12 dětí
1

John Onyango Otieno

Chlapec
9 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52785
John se narodil jako poslední do čtyřčlenné rodiny. Má 2 sourozence (Bernard nar. 2003 a Raphael nar. 2009). Maminka zemřela a o rodinu se stará otec. Je rybářem a jejich měsíční příjem činí 5,600 KES, cca 1,120 Kč. Tatínek občas nechává děti o samotě, aby mohl jít na ryby, což rybáři občas dělávají. Rodina, která má 3 členy, bydlí ve dvou místnostech hliněného domku, který jim patří. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou, případně pomoci maléhé solárního panelu. Celá rodina je nyní zdravá a daří se jim dobře. V roce 2019 nastoupí John do třetí třídy základní školy. Ve škole má rád svahilštinu, matematiku a čtení. Jeho koníčky jsou fotbal a běhání, také se mu líbí atletika. V roce 2019 bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16,800 Kč/660 Eur ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Frankline Onyango Ajul

Chlapec
12 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52778
Frankline je nestarším sourozencem ze tří (má ještě sestru Irine nar. 2012 a bratra Briana nar. 2016). Oba rodiče zemřeli, a tak si děti vzali k sobě ostatní členové rodiny. O Franklina se stará jeho teta Florence, která se živí prodejem ryb. Rodina čítající osm členů bydlí v nájemním domku z plechu a dřeva v jedné místnosti. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou. Frankline je zdravý, jen občas mívá horečku. V roce 2019 půjde do 5. třídy základní školy. Ve škole má rád angličtinu, společenské vědy a matematiku. Jinak ho baví pohyb, rád hraje fotbal a netball a také rád čte příběhové knížky. Od roku 2019 byl zařazen do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16,800 Kč/660 Eur ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Elias Kungere Ooko

Chlapec
14 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52068
Elias se narodil v roce 2005. Tatínek je rybář, maminka farmaří. Chlapec má 5 sourozenců (Damarice Akinyi nar. 1995, Manasee Andiwo nar. 1998, Lawrence Otieno nar. 2000, Veline Achieng nar. 2003 a nejmladší Absalom Ooko Junior). Rodina žije ve vesnici Nyakia v oblasti Kanyabala Location Homa Bay. Bydlí ve 3 místnostech hliněného domku. Měsíčně má rodina příjem jen kolem 3500 Ksh (cca 700 Kč). V roce 2018 chodí chlapec do 5. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.

Joria Sudi

Dívka
17 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 51864
Joria má dva sourozence. Její mladší bratr Jumaa (52709) byl také zařazen do programu adopcí. Joria žila nějakou dobu u svého strýčka, který ji byl schopný hradit školné. Zjistilo se, že strýc dívku využíval na práci v domácnosti, a že do školy často vůbec nechodila, protože musela pracovat. Joria je nyní zpět u své maminky, která má psychické problémy, a i to je jedním z důvodů, proč nemá žádnou stálou práci. Maminka nemá prostředky na to, aby Jorii hradila školné. Rodina žije v 1 pokoji. Vaří na dřevě, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z vrtu. Dívka je v současné době zdravotně v pořádku. V roce 2019 nastoupila na střední školu Island of Hope Secondary School. Adopce dívky je zvýšena na částku 16.800 Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování a jídlo.

Maida Eunice Adhiambo

Dívka
17 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52790
Maida pochází z polygamní rodiny, maminka je druhou manželkou tatínka. V jejich rodině jsou celkem tři děti, bratr Nashon (2000), který prvním rokem studuje univerzitu, a sestra Lucy (2004). Tatínek farmaří a maminka je v domácnosti. Měsíční příjem rodiny je pouze 3.200 KSH/640 Kč a nestačí na pokrytí základních potřeb celé rodiny. Rodina žije ve vlastním hliněném domku ve třech místnostech. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou. Maida je zdravotně v pořádku. Moc ráda hraje fotbal a netball. Ve škole jí nejvíce baví angličtina a historie. Po dokončení školy by se ráda pracovala jako účetní. Dívka začne od začátku roku 2019 chodit do 2. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School. Pro rodinu je velmi těžké hradit školné a Maidě tak hrozí, že nebude moc řádně dokončit střední školu. Dívka by potřebovala vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na střední škole jsou vyšší.

Charles Munuve Mutiso

Chlapec
18 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 41081
Charlesův otec zemřel na AIDS a matka trpěla vážnými psychickými problémy a od rodiny odešla. Charles má čtyři sourozence. Bratr Musyimi je také v našem adopčním programu pod č. 41082. Charles je v sirotčinci v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu) a začal zde chodit i na střední školu. V roce 2019 nastoupil do třetího ročníku. Je to velmi šikovný chlapec. Adopce chlapce je zvýšena na částku 16.800 Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Caroline Wanjiku Njoroge

Dívka
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52793
Caroline je třetím dítětem v rodině čtyř dětí. Má sestry Irine (1995), Marry (1998) a Sheryll (2004). Její rodiče se rozešli a všechny dcery žijí s maminkou. Maminka pracuje na recepci a její příjem činí pouze 3.400 KSH/680 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije v pronajatém hliněném domku ve dvou místnostech. Do domku je zavedená elektřina, vaří na malém plynovém vařiči a vodu mají z vodovodu. Caroline je po zdravotní stránce v pořádku. Ráda plave a hraje fotbal. Ve škole jí nejvíce baví historie, náboženství, angličtina a svahilština. Jednou by ráda pracovala jako návrhářka. Caroline začne od začátku roku 2019 chodit do 2. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School. Vzhledem k tomu že její maminka nemůže platit školné, rozhodli jsme se, že dívku zařadíme do programu adopcím, aby mohla dostudovat střední školu. Potřebovala by podporu ve výši 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na studium střední školy jsou vyšší.

Suleiman Opiyo Opiyo

Chlapec
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52791
Suleiman je druhým dítětem v rodině tří dětí. Má sestry Lizy (1993) a Dianu (2004). Jeho tatínek zemřel a maminka živí rodinu tím, že vyrábí a prodává tradiční nápoj Changaa. Příjem rodiny činí pouze 1.200 KSH/ 240 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z jezera. Suleimanovi se daří dobře. Chlapec rád hraje fotbal a dělá atletiku. Ve škole ho nejvíce baví angličtina a historie. Suleiman by chtěl být právník. Chlapec již měl mít dostudovanou střední školu, ale musel opakovat ročník kvůli tomu, že jeho maminka nemohla zaplatit školní poplatky. Chlapec začne od začátku roku 2019 chodit do 3. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School a potřeboval by podporu ve výši 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na studium střední školy jsou vyšší.

Venus Khanguha

Dívka
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 50441
Venus Khanguha se narodila v roce 2000. Žije v Nairobi s maminkou, tatínek po rozluce od rodiny odešel. Matka je drobná obchodnice. Rodina žije ve čtvrti Kitengela ve dvoupokojovém bytě. Venus má 3 sourozence, dva starší bratři jsou už dospělí a s rodinou nežijí. Nejmladší Loroy Khamadi chodí ještě do základní školy. Dívka má velmi ráda historii. Čte s oblibou historické romány a napínavé příběhy. Miluje kočky (jako jediná v rodině :) Ráda plave, dívá se na fotbal a ráda se schází se svými kamarády. Podle svých slov je hodně otevřená a také moc ráda chodí do školy a učí se nové věci. Venus začala od května 2018 studovat čtyřleté bakalářské studium (International relations - mezinárodní vztahy) na Catholic University of East Africa, nyní by měla dokončit první ročník (rok 2019). Protože měla dívka dobrý prospěch na střední škole, má ve škole státní stipendium, doplácí tedy jen část školních nákladů. Vzhledem k jejím dobrým studijním výsledkům bychom jí rádi našli nového adoptivního rodiče, který by ji podpořil při studiu na vysoké škole. Adopce této mladé dámy stojí 5,600 Kč/220 Eur za trimestr.

Tofiq Abdhalla

Chlapec
20 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 40987
Tofiq žije s rodiči ve třípokojovém hliněném domě, který jim patří. Vaří na ohni a ke svícení používají petrolejku. Vodu berou z kohoutku. Rodiče mají 4 děti a příjem asi 7,500 ksh měsíčně (cca 1,800 Kč). Oba se velmi snaží, aby uživili své děti. Chlapec by potřeboval podpořit čátkou minimálně 14,400 Kč (600 Eur) za rok, protože rodina nemá prostředky na doplácení školného. Chlapec rád pomáhá rodičůmi a ve škole ho nejvíc baví čtení knih. Až vyroste, rád by se stal vojákem. V roce 2019 by měl nastoupit do závěrečného 4. ročníku střední školy.

William Awino Ombalo

Chlapec
20 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52672
William je nejmladší z rodiny se čtyřmi dětmi, jeho sourozenci jsou Molent Achieng (1992, vdaná), Evaline Auma (1994, vdaná), Daniel Ombalo (1996, musel odejít ze školy). Jejich rodiče zemřeli a o děti se starala teta, která je vdova, je v domácnosti a má vlastní děti, které také musí živit a platit jim školné. Měsíčně mají k dispozici cca 1800 KEs (cca 418 Kč). Rodina tedy zcela závisí na darech dobrodinců a příbuzných. Žijí ve vlastním hliněném domku se dvěma místnostmi. Na vaření používají dřevo/dřevěné uhlí, petrolejovou lampu na svícení a vodu mají z jezera. William rád hraje fotbal a volejbal. Ve škole ho baví svahilština, matematika, fyzika, chemie a dějepis. William by se jednou rád stal právníkem. Je zdravý, jen když je chladnější počasí, má dýchací problémy. V roce 2019 je ve 3. ročníku střední školy Island of Hope-Humanist Mixed Boarding Sec.School. V předchozích letech se jeho teta teta snažila platit školní poplatky sama, ale nedařilo se jí to. Proto jsme se rozhodli, že ho zařadíme do programu adopcí, aby nemusela kvůli nezaplacenému školnému odejít ze školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 5600 Kč / 220 EUR za trimestr.

Bertha Achieng Odero

Dívka
29 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52792
Bertha je 28letou studentkou střední školy a zároveň maminkou dvou dětí – Jude (2011) a Patricie (2007). Bertha se rozvedla se svým manželem, který si k sobě vzal obě dcery, proto se slečna se svými dětmi vidí pouze o prázdninách a je to pro ni velmi těžké. Bertha otěhotněla v roce 2006 během studií na střední škole a musela kvůli tomu ze školy odejít. Žila v nešťastném manželství, kde byla plně závislá na svém manželovi. Bertha by si přála, aby si žádná dívka nikdy nemusela projít tím, čím si v manželství musela projít ona. Bertha se v roce 2018 rozhodla vrátit se zpátky do školy. Chce být nezávislá na ostatních. Chce se stát lékařkou, a proto se ve škole snaží dosáhnout co nejlepších výsledků. Až dostuduje a bude schopná vydělat dostatek peněz, chce získat obě dcery do své péče. Bertha chce být příkladem pro ostatní dívky v komunitě a ukázat jim, že vzdělání je velmi důležité a pokud budou chtít, mohou si splnit své sny. Bertha věří, že na studium střední školy není pozdě ani v jejím věku. Je pro ni složité trávit většinu času ve společnosti teenagerů. Školné jí platil přítel, ten ale onemocněl a nyní Berthě hrozí, že bude muset studium opět ukončit, protože nemá dostatek prostředků na školní poplatky. Bertha je v roce 2019 ve 2. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School. Potřebovala by podporu ve výši 5.600 Kč/220 Eur na trimestr, aby mohla dokončit své studium a dokázala se postavit na vlastní nohy.
1

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.