Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 5 dětí
1

Felix Obongo

Chlapec
18 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 40563
Felix má dvojče, sestru Asenath, která je také v adopci pod číslem 40562, a ještě jednoho dalšího sourozence. Rodiče jsou HIV pozitivní a nemohou platit školné. Všech pět členů domácnosti bydlí v jedné pronajaté místnosti, za kterou platí nájem 2 000 Ksh. Vaří na kamnech, svítí petrolejkami a vodu berou z rozvodné sítě. Felix miluje fotbal. Chlapec v roce 2019 půjde do 1. ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 14.400 Kč / 600 Eur nebo 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, protože náklady na střední škole jsou vyšší.

Charles Munuve Mutiso

Chlapec
18 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 41081
Charlesův otec zemřel na AIDS a matka trpěla vážnými psychickými problémy a od rodiny odešla. Charles má čtyři sourozence. Bratr Musyimi je také v našem adopčním programu pod č. 41082. Charles je v sirotčinci v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu) a začal zde chodit i na střední školu. V roce 2019 nastoupil do třetího ročníku. Je to velmi šikovný chlapec. Adopce chlapce je zvýšena na částku 16.800 Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.

Caroline Wanjiku Njoroge

Dívka
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52793
Caroline je třetím dítětem v rodině čtyř dětí. Má sestry Irine (1995), Marry (1998) a Sheryll (2004). Její rodiče se rozešli a všechny dcery žijí s maminkou. Maminka pracuje na recepci a její příjem činí pouze 3.400 KSH/680 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije v pronajatém hliněném domku ve dvou místnostech. Do domku je zavedená elektřina, vaří na malém plynovém vařiči a vodu mají z vodovodu. Caroline je po zdravotní stránce v pořádku. Ráda plave a hraje fotbal. Ve škole jí nejvíce baví historie, náboženství, angličtina a svahilština. Jednou by ráda pracovala jako návrhářka. Caroline začne od začátku roku 2019 chodit do 2. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School. Vzhledem k tomu že její maminka nemůže platit školné, rozhodli jsme se, že dívku zařadíme do programu adopcím, aby mohla dostudovat střední školu. Potřebovala by podporu ve výši 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na studium střední školy jsou vyšší.

Suleiman Opiyo Opiyo

Chlapec
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52791
Suleiman je druhým dítětem v rodině tří dětí. Má sestry Lizy (1993) a Dianu (2004). Jeho tatínek zemřel a maminka živí rodinu tím, že vyrábí a prodává tradiční nápoj Changaa. Příjem rodiny činí pouze 1.200 KSH/ 240 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z jezera. Suleimanovi se daří dobře. Chlapec rád hraje fotbal a dělá atletiku. Ve škole ho nejvíce baví angličtina a historie. Suleiman by chtěl být právník. Chlapec již měl mít dostudovanou střední školu, ale musel opakovat ročník kvůli tomu, že jeho maminka nemohla zaplatit školní poplatky. Chlapec začne od začátku roku 2019 chodit do 3. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School a potřeboval by podporu ve výši 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na studium střední školy jsou vyšší.

Bertha Achieng Odero

Dívka
29 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52792
Bertha je 28letou studentkou střední školy a zároveň maminkou dvou dětí – Jude (2011) a Patricie (2007). Bertha se rozvedla se svým manželem, který si k sobě vzal obě dcery, proto se slečna se svými dětmi vidí pouze o prázdninách a je to pro ni velmi těžké. Bertha otěhotněla v roce 2006 během studií na střední škole a musela kvůli tomu ze školy odejít. Žila v nešťastném manželství, kde byla plně závislá na svém manželovi. Bertha by si přála, aby si žádná dívka nikdy nemusela projít tím, čím si v manželství musela projít ona. Bertha se v roce 2018 rozhodla vrátit se zpátky do školy. Chce být nezávislá na ostatních. Chce se stát lékařkou, a proto se ve škole snaží dosáhnout co nejlepších výsledků. Až dostuduje a bude schopná vydělat dostatek peněz, chce získat obě dcery do své péče. Bertha chce být příkladem pro ostatní dívky v komunitě a ukázat jim, že vzdělání je velmi důležité a pokud budou chtít, mohou si splnit své sny. Bertha věří, že na studium střední školy není pozdě ani v jejím věku. Je pro ni složité trávit většinu času ve společnosti teenagerů. Školné jí platil přítel, ten ale onemocněl a nyní Berthě hrozí, že bude muset studium opět ukončit, protože nemá dostatek prostředků na školní poplatky. Bertha je v roce 2019 ve 2. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School. Potřebovala by podporu ve výši 5.600 Kč/220 Eur na trimestr, aby mohla dokončit své studium a dokázala se postavit na vlastní nohy.
1

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.