Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 4 dětí
1

Jack Okuku Olunga

Chlapec
18 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 51653
Jack má 5 sourozenců: Yuvanalesta 4, Nataly 3 a nevlastní sourozence: Collins 10, Joseph 6 a Josphine 4. Jedná se o polygamní rodinu. Všichni bydlí ve třech místnostech v hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a petrolejkou, vodu berou z jezera. Otec je rybář a matka prodává ryby. Příjem mají nestálý a někdy nestačí ani na základní potřeby pro všechny. Když je jezero zavřené a nesmí se lovit, nemají prakticky žádný příjem. V roce 2020 začall chlapec studovat na střední škole. Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5,600 Kč/220 EUR za jedno školní období.

Nicholas Odongo Awayo

Chlapec
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 51639
Nicholas žije s rodiči a sourozenci v jednopokojovém domku, který rodině patří. S výchovou dříve hodně pomáhala babička. Vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z jezera. Chlapec trpívá krvácením z nosu. V roce 2020 začal studovat u nás na střední škole Island of Hope. Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, Byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.

Keric Asava

Chlapec
20 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52547
Keric se narodil v roce 2001 jako druhorozený do rodiny ve 4 dětmi. Má dva starší bratry Keith Oloo a Keryl Shivachi a mladší sestru Whitney Sayo. Otec má psychické problémy a je závislý na alkoholu. O rodinu se nestará, nebydlí s nimi a nikdo neví, kde se nachází. Sice byl na léčení, ale po pár měsících z léčení odešel. Matka má občasnou práci jako uklizečka v místní nemocnici Avenue Hospital. Její průměrný měsíční příjem je 5000 KES (přibližně 1 227 Kč), ale bohužel do nestačí na pokrytí školních výdajů pro všechny děti. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém domku, používají dřevěné uhlí na vaření, elektřinu na svícení a vodu berou z komunitního vodovodu. Keric je zdravý. V roce 2021 chlapec ukončil střední školu a to s výbornými výsledky (známka B). Aby mohl pokračovat ve studiu na vysoké škole, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr (tedy 16.800 Kč/ 660 EUR ročně). Pomůžete mu získat univerzitní vzdělání?

Christine Aluoch

Dívka
21 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 52096
Christine se narodila v roce 2000 a má tři sourozence: sestru Hellen Atieno (nar. 2003) a bratry Josepha Odhiambo (2005) a Jeffa Ouma (2010). Otec ani matka již nežije, Christine a její sestra proto vyrůstaly u tety, která má jen příležitostné práce a je také vdova. Měsíčně má teta příjem jen kolem 1000 Ksh (cca 250 Kč). Bydlí ve čtyřech místnostech hliněného domku. Doma vaří na dříví, vodu si nosí přímo z jezera a svítí petrolejkou. Christine při studiu střední školy dvakrát otěhotněla a porodila dva chlapečky. Starší George se narodil v roce 2017 a mladší John Mike se narodil v roce 2019. Chlapci mají stejného tatínka, ale rodina nežije spolu, s výchovou pomáháí babička (maminka otce). Přes to všechno se Christine byla schopná vrátit do školy a tu dokončit. V roce 2021 úspěšně dokončila střední školu a to opravdu s výbornými výsledky. Byla přijala na Univerzitu Kenyatta, jednu z nejlepších univerzit v Keni, obor Agricultural resource management (Management zemědělských zdrojů) a dokonce získala částečné státní stipendium. K tomu, aby mohla studovat však potřebuje ještě další podporu, její adopce stojí 16.800 Kč/ 660 EUR na rok. Pomůžete Christine získat univerzitní vzdělání?
1

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.