Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 2 dětí
1

Jack Okuku Olunga

Chlapec
18 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 51653
Jack má 5 sourozenců: Yuvanalesta 4, Nataly 3 a nevlastní sourozence: Collins 10, Joseph 6 a Josphine 4. Jedná se o polygamní rodinu. Všichni bydlí ve třech místnostech v hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a petrolejkou, vodu berou z jezera. Otec je rybář a matka prodává ryby. Příjem mají nestálý a někdy nestačí ani na základní potřeby pro všechny. Když je jezero zavřené a nesmí se lovit, nemají prakticky žádný příjem. V roce 2020 začall chlapec studovat na střední škole. Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5,600 Kč/220 EUR za jedno školní období.

Nicholas Odongo Awayo

Chlapec
19 let
Naléhavě hledá rodiče
Číslo dítěte: 51639
Nicholas žije s rodiči a sourozenci v jednopokojovém domku, který rodině patří. S výchovou dříve hodně pomáhala babička. Vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z jezera. Chlapec trpívá krvácením z nosu. V roce 2020 začal studovat u nás na střední škole Island of Hope. Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, Byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
1

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.