Domů

Archiv akcí

Centrum Narovinu u toho bude s dárky s příběhem Férového obchůdku a workshopy s africkou tématikou.

Těšíme se na setkání.

www.CentrumNarovinu.cz

1

Centrum Narovinu u toho bude s dárky s příběhem Férového obchůdku a workshopy s africkou tématikou.

Těšíme se na setkání.

www.CentrumNarovinu.cz

Jubilejní 20. ročník (nejen) divadelních setkání Tvůrčí Afrika aneb Všichni jsme Afričani  (20. – 26. května 2024) je tu a s ním týden nabitý inspirativními divadelními představeními, scénickými čteními, debatami, přednáškami a filmy. Máme tu čest přivítat opět mezi námi celou řadu vynikajících tvůrců, autorek a autorů z Afriky, Karibiku a Evropy.

» Tvůrčí Afrika – 20. ročník (nejen) divadelních setkání
» Tvůrčí Afrika na facebooku

 

1

Kde: hřiště u OÚ Stolany

Program:

 • Pasování prvňáčků na čtenáře
 • Pěvecké a taneční vystoupení žáků ZŠ
 • Centrum Narovinu – ochutnávka kávy a čaje, Férový obchůdek
 • Občerstvení
 • Hry a zábava pro všechny

» ZŠ a MŠ Stolany

Srdečně Vás zveme na odpolední setkání „Ostrov plný Naděje v Keni". Akce se uskuteční 5. 6. od 17 hodin v Městské knihovně na Praze 6 – Petřiny.

Můžete se těšit na osobní vyprávění dobrovolnice a adoptivní maminky. Dozvíte se více o tom, jak funguje adopce na dálku prostřednictvím Centra Narovinu. Proč pomáháme získat dětem vzdělání. Promítání fotografií z projektů na Rusinga Island. Na programu nebude chybět workshop pro děti a náš férový obchůdek.

Výtěžek z prodeje půjde na podporu dětí z komunitního centra.

Těšíme se na setkání s Vámi a Vašimi dětmi!

Lenka Lilien Linková – učitelka MŠ Bubeníčkova, třída Sluníčko a dobrovolná koordinátorka Centrum Narovinu
Simona Heřtusová – Centrum Narovinu

S doktorandem katedry Klinických neurověd Lékařské fakulty Ostravské univerzity a nadšeným dobrovolníkem Davidem Pakizerem o životě v jedné z nejchudších oblastí v Keni, o divokých hroších, sirotcích, prací na malé zdravotnické klinice, ale i o oceánu, velkoměstech a slavném safari.

» dOUpě (Mlýnská 5, Moravská Ostrava)

Na místě nebude chybět také Férový obchůdek, kde si budete moct pořídit památku na keňský večer formou výrobků dovezených přímo z Keni od místních výrobců nebo formou keňského čaje a jejich výborné kávy. Navíc 100% výdělku podpoří děti z komunitního centra v Keni.

1

Srdečně Vás zveme do přednáškového sálu hudebního oddělení knihovny v samotném centru Havířova na přednášku našeho dobrovolníka a koordinátora pro kliniku Ostrova Naděje na Rusinga Island, Davida Pakizera

David díky partnerství s Ostravskou univerzitou absolvoval měsíční dobrovolnickou stáž v Keni na Ostrově Naděje, kde pomáhal na místní klinice, trávil čas se školáky a sirotky našeho komunitního centra a stal se součástí tamější komunity.

Nejen o zážitcích a zkušenostech z měsíčního pobytu v komunitním centrum na Ostrově Naděje, ale také o následném cestování po Keni, se s Vámi bude chtít podělit již ve středu 20.3. v centru Havířova!

Na místě nebude chybět také Férový obchůdek, kde si budete moct pořídit památku na keňský večer formou výrobků dovezených přímo z Keni od místních výrobců nebo formou keňského čaje a jejich výborné kávy. Navíc 100% výdělku podpoří děti z komunitního centra v Keni.

Budeme se na Vás těšit!

» Městská knihovna Havířov

» Událost na facebooku

Přednáška o zážitcích a zkušenostech nejen ze zdravotnické kliniky a sirotčince na Rusinga Island v Keni.

Srdečně vás zveme na přednášku o dobrovolnickém pobytu na Ostrově Naděje v Keni. Přednášet bude Terezka Hovadíková, která pomáhala v místním sirotčinci a Terezka Sobelová, která pomáhala ve zdravotnické klinice. Můžete se těšit na silné a dojemné příběhy, které budou doplněny projekcí fotek a videí. Součástí bude prodej nádherných keňských výrobků z férového obchůdku Centra Narovinu.

Vstupné dobrovolné – výtěžek poputuje právě do Centra Narovinu.

Čajovna U Čajového skřítka (Heyrovského 1725, Ostrava) v 18:00

» Událost na facebooku

Centrum Narovinu bude u toho – k dispozici budou originální dárky s příběhem, které dovážíme z Keni a podporujeme tak nejen keňské výrobce, ale výdělkem i vzdělání dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni.

» Mlýnské vánoční trhy
» Událost na facebooku

Centrum Narovinu bude u toho – k dispozici budou originální dárky s příběhem, které dovážíme z Keni a podporujeme tak nejen keňské výrobce, ale výdělkem i vzdělání dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni.

V centru Prahy před Ústřední knihovnou se nachází Mariánské náměstí, které se i letos oblékne do vánočního hávu. Přijďte na vánoční trhy a kulturní akce.

» Vánoce na Mariánském náměstí

Centrum Narovinu bude u toho – k dispozici budou originální dárky s příběhem, které dovážíme z Keni a podporujeme tak nejen keňské výrobce, ale výdělkem i vzdělání dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni.

Pátek 16.00 – 22.00
Sobota 14.00 – 22.00
Neděle 12.00 – 20:00

» Charitativní adventní trhy na facebooku

Výstaviště Lysá nad Labem, Masarykova 1727, 289 22 Lysá nad Labem

Otevřeno bude od pátku do neděle od 9 do 17 hodin a vstup je zdarma.

Dlouho očekávaný Mikuláš s Čertem jsou tu! Doprovodný program, nadílka a mnoho zábavy zažijete jen u nás na Výstavišti! Nebudou chybět ani Krampusáci ze severu! Ty můžete očekávat v sobotu 2.12. od 14 hodin v areálu celého výstaviště, Mikulášská besídka proběhne v 15.15 hod.

Všechny pavilony našeho výstaviště budou naplněné stánky a obchůdky s vánočním zbožím a dekoracemi, ale i oblečením, doplňky, koženou galanterií, hračkami, šperky a dalším zbožím.

Pro více novinek a informací www.facebook.com/vystaviste, www.vll.cz/vanocni-trhy/mikulasske-trhy

U stánku Centra Narovinu si můžete zakoupit dárky s příběhem Férového obchůdku (keňská káva a čaj, mastkové a dřevěné výrobky, šperky atd.) a podpořit vzdělání a zdravotní péči dětí v Keni.

A v neděli 3.12. od 13 hod. v hale A2 se těšíme na povídání o Africe

Víte, jak vypadá škola v Keni nebo jaké předměty se děti učí? Jak se žije dětem ve vesnicích a jak ve městech? Jaká jsou typická jídla, co dělají děti ve svém volném čase nebo jakými jazyky se v Keni mluví? O tom všem si budeme povídat a také promítat krátká videa a fotografie. V rámci afro workshopu si můžete namalovat africkými vzory masajský papírový náhrdelník nebo náramek, protože krásné, barevné a originální šperky patří k Africe…, vybarvit si masky afrických zvířat nebo se na chvilku přeneste do afrického kmene a namalujte si své papírové masky. A kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě.

Centrum Narovinu doplní program o dárky s příběhem Férového obchůdku. Přijďte si k nám zakoupit něco pro radost nebo dárky blízkým a podpořit vzdělání dětí v Keni.

Rádi bychom vás pozvali na Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA, který se tradičně bude konat v rozsáhlých prostorech kongresového hotelu Clarion ve dnech 25. – 26. 11. 2023.

» Přesný program a vstupenky se slevou najdete zde.

Pokud se chystáte festival navštívit, tak prosím označte svou účast ve facebookové události zde.

Centrum Narovinu bude u toho s dárky s příběhem Férového obchůdku a s africkou dílnou…

» Medový den
» DDM Ostrov SLANÝ na facebooku

1

V rámci programu bude možné nakoupit si také dárky s příběhem Férového obchůdku a podpořit vzdělání dětí Ostrova Naděje v Keni.

» Událost na facebooku

Jak se žije v nejchudších čtvrtích a slamech hlavního města Nairobi a jaký je oproti tomu život na vesnicích? Proč vznikl program Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku? Co nabízí komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island? Přijďte si poslechnout postřehy jedné ze zakladatelek organizace Simony Heřtusové. V rámci programu proběhne promítání krátkých dokumentů a také ochutnávka keňské kávy a čaje. Pro děti bude připravena výtvarná dílna. Budete si moct prohlédnout typické rukodělné výrobky a koupit si dárky s příběhem, které podporují vzdělání dětí v Keni.

» Více na webu Městské knihovny

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, Praha 1

80 přednášek, workshopů a filmů. Víkend plný zajímavých lidí. Patříš mezi ně?

Centrum Narovinu doplní program o dárky s příběhem Férového obchůdku. Přijďte si k nám zakoupit něco pro radost nebo dárky blízkým a podpořit vzdělání dětí v Keni.

A na děti se těšíme s programem v dětském koutku:

PROMÍTÁNÍ, POVÍDÁNÍ a AFRICKÉ tvoření
Neděle 12. 11. 2023 | 11:00 – 12:30
DĚTSKÝ SÁL MAUGLÍ (sál 111)

Víte, jak vypadá škola v Keni nebo jaké předměty se děti učí? Víte, jak se žije dětem ve vesnicích a jak ve městech? Jaká jsou typická jídla, co dělají děti ve svém volném čase nebo jakými jazyky se v Keni mluví? O tom všem si budeme povídat a také promítat krátká videa a fotografie.

V rámci workshopu se naučíte vyrábět korálky z papíru, protože krásné, barevné a originální šperky patří k Africe a v Keni se na výrobu šperků používají i netradiční materiály jako je například papír. Namalovat africkými vzory a barvami si můžete i papírový náhrdelník, vybarvit si masky afrických zvířat nebo se na chvilku přeneste do afrického kmene a namalujte si své papírové masky. Každý kmen má svoje tradice a styl života. Kmeny používají barvy na tělo při různých příležitostech, jako jsou například svatby, pohřby, přivolání deště, úrody atd. Jaký příběh se bude skrývat za vaší maskou?

AFRICKÉ PŘÍBĚHY a tvoření
Neděle 12. 11. 2023 | 16:00–17:00
DĚTSKÝ SÁL MAUGLÍ (sál 111)

Máte rádi knihy a příběhy? A znáte nějaký africký? Jeden takový si společně přečteme. Vyprávění to bude napínavé, netradiční a na chvíli se všichni do příběhu přeneseme a aktivně se do něho zapojíme.

Během workshopu si namalujete obrázky k příběhu, náramky s africkými vzory a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě.

Více na webu Festivalu Obzory, facebooku a facebookové události.

Přeneste se s námi k jezeru hrochů. Přednáška o zážitcích a zkušenostech nejen ze zdravotnické kliniky a sirotčince na Rusinga Island v Keni. Vypráví Tereza Hovadíková a Tereza Sobelová. Součástí bude také prodej keňských výrobků z férového obchůdku Centra Narovinu.

Hobit club, Přívozská 367/34, Moravská Ostrava a Přívoz

Přeneste se s námi k jezeru hrochů. Přednáška o zážitcích a zkušenostech nejen ze zdravotnické kliniky a sirotčince na Rusinga Island v Keni. Vypráví Tereza Hovadíková a Tereza Sobelová. Součástí bude také prodej keňských výrobků z férového obchůdku Centra Narovinu.

Café RUB, Hlavní třída 583/105, Ostrava-Poruba

Přeneste se s námi k jezeru hrochů. Přednáška o zážitcích a zkušenostech nejen ze zdravotnické kliniky a sirotčince na Rusinga Island v Keni. Vypráví Tereza Hovadíková a Tereza Sobelová. Součástí bude také prodej keňských výrobků z férového obchůdku Centra Narovinu.

Bar Čarodějky, Dlouhá třída 912/24b, Havířov-Město

Centrum Narovinu u toho bude s africkými workshopy, dárky s příběhem Férového obchůdku a v 16. hodin budeme promítat a povídat o životě v Keni a rozvojových projektech. Těšíme se na setkání.

» Událost na facebooku

Plakát festivalu Buď fér

Centrum Narovinu u toho bude v sobotu 29. a v neděli 30.7. V rámci afrického tržiště si můžete koupit dárky s příběhem z Férového obchůdku a podpořit vzdělání dětí v Keni. A nejen pro děti budou připravené africké workshopy. Zastavte se za námi.

Více k programu najdete zde.

Centrum Narovinu u toho bude v Plzni, Slavkově u Brna, Litoměřicích a Ostravě s dárky s příběhem Férového obchůdku a workshopy Afrika pro celou rodinu.

Také už vyhlížíte léto? Pojďme si společně čekání zkrátit nejúžasnějším rodinným festivalem Bezva Fest! Zažijte s námi nezapomenutelný bezva den.  Bezva Fest v rámci svého tour navštíví 5 měst (20. 5. Hradec Králové, 27. 5. Plzeň, 10. 6. Slavkov u Brna, 24. 6. Litoměřice, 2. 9. Ostrava).  Bezva Fest – zábava pro celou rodinu.

A na co se můžete těšit?

Bezva zóny – zábava pro všechny: 30 atrakcí (nafukovací hrady, kolotoče, atrakce pro dospělé)
Game zóna (počítačová herna, virtuální realita, simulátory, herní konzole)
Nejdelší nafukovací překážková dráha v ČR
Youtuberská stage – Adam Kajumi, Fizi, Tary, Lea a Tom a další
Wannado festival sportu - více než 20 sportovních oddílů a netradiční sporty k vyzkoušení
Tvořivé dílny
Charitativní zóna
Barbie a Hot Wheels
Beauty zóna pro maminky a mladé slečny
Chlapácká zóna
Zóna povolání
Chill zóna

Bude to zkrátka bezva! Navíc veškeré zábava a atrakce jsou v ceně vstupenky. Veškeré info nalezenete na www.bezvafest.cz, www.facebook.com/bezvafest a IG a Tik Toku Bezva Fest. Lístky k dostání zde. bit.ly/lupeny-bezvafest.

Centrum Narovinu u toho bude v pátek 19. května od 17 hod. v Praze na Mariánském náměstí – k zakoupení budou dárky s příběhem Férového obchůdku a nejen pro děti budou připravené workshopy s africkou tématikou. Těšíme se na setkání.

Dům míru a pohody Benso letos vystavíme v centru Prahy, na Mariánském náměstí. Hlavním hostem bohatého kulturního odpoledne pro děti i dospělé, v němž se představí hudbou, slovem, zpěvem i tancem čeští Afričané a festivaloví hosté, budou pouliční loutkáři z Pobřeží slonoviny Ivoire Marionnettes, kteří uvedou své představení Modrá koule s obřími loutkami. Nebudou samozřejmě chybět ani stánky s africkým občerstvením a artiklem, workshopy atd. Vstup volný. Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.

Tvůrčí Afrika aneb Všichni jsme Afričani
4. – 24. 5. 2023
Praha – Brno – Hradec Králové

Více na www.tvurci-afrika.cz, www.facebook.com/tvurciafrika

V rámci programu jsme si pro Vás společně s rodinným centrem Mama klub Chrudim a Mlsným Peciválem nachystali ochutnávky fairtradového občerstvení (káva, čaj, džus apod.). Můžete se tak při ochutnávce kávy přenést do Indie, Asie či Ameriky. Zároveň se můžete těšit na tvořivou dílnu Ekocentra Paleta Chrudim, hry pro děti se Šancí pro Tebe, Regionální muzeum si pro Vás připravilo fairtradový zábavný kvíz a dílničku  a svůj stánek zde bude mít i Centrum Narovinu s možností zakoupení dárků s příběhem Férového obchůdku z Keni, workshopy pro děti, výstavou afrických fotografií a povídáním o životě v Keni. Již tradičně je připraveno šátkování miminek fairtradovými šátky. Celé odpoledne doladí v 16:30 hodin muzikoterapeutická pohádka v podání Markéty Havlové Příběhy měsíční duhy „Pohádka s dlouhým krkem“.

Ti z Vás, kteří rádi kuchtí, se mohou zúčastnit soutěže „O nejlepší férovou dobrotu“, a to tak, že donesou svůj výrobek připravený z fairtradových či regionálních surovin přímo na akci. Vítěz soutěže bude odměněn.

Doneste si fairtradové svačiny, deky, připravte soutěžní dobroty a přijďte spolu se svou rodinou, známými či kamarády podpořit fair trade  a prožijte s námi fajn odpoledne. Pro účastníky kampaně „Bez auta do práce i do školy 2023“ je připraven drobný dárek.

Akce  se koná pouze v případě pěkného počasí.

Těšíme se na vás!

» Více zde

Srdečně zveme školy, firmy, instituce, novináře i zájemce o dobrovolnictví a rozvojové projekty… V pondělí 6. března od 10 do 11 hod. v prostorách Centra Narovinu v Nuslích (Oldřichova 21, Praha 2) nebo online na Zoomu..

» Více informací v události akce na facebooku
» Pozvánka

 

» Událost na Facebooku
» Centrum PANT

Keňa. Většině lidem se vybaví tradiční Masajové skákající v bavlněných kostkovaných oděvech či sloni v krásných přírodních rezervacích. Nicméně to je jen jedna z mnoha tváří, která tato rovníková země nabízí.

Centrum Narovinu je organizací, díky jejíž činnosti se velmi výrazně zvýšila šance na kvalitnější život mnohým dětem a sirotkům z chudé západní části Keni. Na ostrově Rusinga ve východní části Viktoriina jezera bylo založeno před více než 20 lety komunitní centrum, ve kterém se dnes nachází sirotčinec, škola i zdravotnická klinika. Pouze na ostrově však nezůstaneme. Vypravíme se také za zvířaty do národních parků, na pláže Indického oceánu a do pulzujících měst této středoafrické země.

Podělíme se s Vámi o naše zážitky jak ze života v komunitním centru na ostrově, tak i z našich cest, které jsme po Keni absolvovali. Představíme Vám myšlenku projektu a možnosti, jak se do něj zapojit. Na závěr si budete moci odnést také hmatatelnou vzpomínku na keňský večer z našeho férového obchůdku.

Highlights
• Prezentace fotek a videí s vyprávěním zážitků ze sirotčince, školy, zdravotnické kliniky i z cest po Keni.
• Informace a tipy k cestě do Keni.
• Možnosti, jak se sami zapojit do pomoci, aneb adopce dítěte na dálku.
• Férový obchůdek – výrobky z Keni s příběhem.

sobota 17. 12.  a neděle 18. 12. od 10 do 18 hod.
Zahrady pod Petrovem – Brno

Centrum Narovinu doplní program o dárky s příběhem z Férového obchůdku – přijďte si nakoupit keňskou kávu, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty, trička atd.

A pro děti máme připravený africký program:

AFRICKÉ PŘÍBĚHY Neděle 18.12. 2022 od 11:30 do 12:30 hod.

Milé děti, máte rádi knihy a příběhy? A znáte nějaký africký? V rámci workshopu si společně jeden takový přečteme. Vyprávění to bude napínavé, netradiční a na chvíli se všichni do příběhu přeneseme a aktivně se do něho zapojíme… Během workshopu si namalujete také obrázky k příběhu,  náramky s africkými vzory a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení… Těšíme se na vás.

» Více na Facebooku v události pořadatele akce

1

Srdečně vás zveme na Vánoční posezení

 • ochutnávka keňské kávy a čaje
 • dárky s příběhem Férového obchůdku
 • pátek 9.12. – 18-20 hod. – povídání a promítání o Keni a projektech
 • africké tržiště každý den pondělí 5.12. až pátek 9.12. od 10 do 19 hod.

Centrum Narovinu
Oldřichova 21, Praha 2 – Nusle

Centrum Narovinu: KEŇA – země mnoha tváří
Městská knihovna Beroun
čtvrtek 1.12. od 18 hod.

Povídání, promítání, výstava fotografií, ochutnávka keňské kávy a čaje, dárky s příběhem Férového obchůdku.

Promítání krátkých dokumentů, které mapují život ve městě, na vesnicích a rozvojové projekty v Keni… Jak se žije v nejchudších čtvrtích a slamech hlavního města Nairobi a jaký je oproti tomu život na vesnicích? Proč vznikl program Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku? Mají keňské děti šanci bez vzdělání získat lepší budoucnost? Co nabízí komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island? Jak je možné se do těchto projektů zapojit? Přijďte si poslechnout postřehy jedné ze zakladatelek organizace Simony Heřtusová…

V rámci programu proběhne i výstava fotografií, ochutnávka keňské kávy a čaje a prohlédnout si budete moci typické rukodělné výrobky z Keni a koupit si pro radost dárky s příběhem, které podporují vzdělání dětí v Keni.

Centrum Narovinu doplní program o africké pohádky, příběhy a vyrábění… Součástí programu bude i ochutnávka keňské kávy a čaje a také dárky s příběhem z Férového obchůdku – přijďte si nakoupit keňskou kávu a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty, trička atd.

» Městská knihovna
» Městská knihovna na Facebooku
 

CLARION CONGRESS HOTEL PRAGUE **** Praha 9

Návštěvníky čeká řada stánků s ochutnávkami zajímavých pokrmů, nápojů a dobrot z exotických zemí světa. Zakoupit si budete moci exotické dárky z různých zemí nebo si vyzkoušet tradiční batiku, malbu mandal či pískování.

Centrum Narovinu doplní program o dárky s příběhem z Férového obchůdku – přijďte si nakoupit keňskou kávu a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty, trička atd. V neděli 27.11. od 13 do 14 hod. zveme všechny děti do dětského koutku.

Milé děti,

máte rádi knihy a příběhy? A znáte nějaký africký? V rámci workshopu si společně jeden takový přečteme. Vyprávění to bude napínavé, netradiční a na chvíli se všichni do příběhu přeneseme a aktivně se do něho zapojíme… Během workshopu si namalujete také obrázky k příběhu a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení…

Těšíme se na vás, Centrum Narovinu

» Dětský sál
» Kolem světa
» Kolem světa na Facebooku

Tvořivé dílny pro děti i dospělé, výroba adventních věnců, dárků, dekorací, zdobení medových perníčků, lité a máčené svíčky z včelího vosku. Prodej rukodělných výrobků, šperků.

Centrum Narovinu doplní program o ochutnávku keňské kávy a čaje a také dárky s příběhem z Férového obchůdku – přijďte si nakoupit keňskou kávu a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty, trička atd. Děti si v africké dílničce vyrobí něco pro radost…

» MEDOVÝ DEN – 10.ročník
» DDM Ostrov SLANÝ na Facebooku

Centrum Narovinu doplní program o dárky s příběhem z Férového obchůdku – přijďte si nakoupit keňskou kávu a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty atd.

27. 11. – Vánoční jarmark ve Velkých Popovicích

80 přednášek, workshopů a filmů… Víkend plný zajímavých lidí. Patříš mezi ně?
12. – 13. 11.
FFUK Praha 1
» Událost na Facebooku
» Festival Obzory

Centrum Narovinu doplní program o dárky s příběhem z Férového obchůdku - přijďte si nakoupit keňskou kávu a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty, trička atd.

A pro děti máme připravený africký program:

AFRICKÉ PŘÍBĚHY Neděle 13. 11. 2022 | 11:00–12:00 DĚTSKÝ SÁL MAUGLÍ (sál 111)

Milé děti, máte rádi knihy a příběhy? A znáte nějaký africký? V rámci workshopu si společně jeden takový přečteme. Vyprávění to bude napínavé, netradiční a na chvíli se všichni do příběhu přeneseme a aktivně se do něho zapojíme… Během workshopu si namalujete také obrázky k příběhu a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení… Těšíme se na vás.

AFRICKÉ TVOŘENÍ Neděle 13. 11. 2022 | 12:30–13:30 DĚTSKÝ SÁL MAUGLÍ (sál 111)

Namalujeme si africké masky a navlékneme korálky.

Každý kmen má svoje tradice a styl života. Kmeny používají barvy na tělo při různých příležitostech, jako jsou například svatby, pohřby, přivolání deště, přivolání úrody atd. Na chvilku se přeneseme do afrického kmene a namalujeme si své papírové masky a zkusíme k nim vymyslet příběh, proč maska vypadá tak jak vypadá. Děti si mohou vybarvit masku afrického zvířete nebo další obrázky s africkou tématikou.

Krásné, barevné a originální šperky patří k Africe. V Keni se na výrobu šperků používají i netradiční materiály jako je kokos, rohovina, kosti nebo papír. I starý papír se může proměnit v krásnou ozdobu. Přijďte se naučit jednoduchou techniku a vyrobit si korálky z papíru.

A k tomu si prohlédneme fotografie z Keni a popovídáme si o tom, jak žijí děti ve městech a jak na vesnici, co dělají během dne, jak vypadají africké domy a školy nebo jak si děti v Keni hrají.

Vyprávění příběhů z Afriky spojené s dobročinným obchůdkem Centra Narovinu. Přijďte si poslechnout o lovcích a šelmách a koupit si předměty, které se vážou k jednotlivým vyprávěním.

Vyprávět budou Justin a Pírko.

» Událost na Facebooku

Milé děti, máte rády knihy a příběhy? A znáte nějaký africký? Společně si jeden takový přečteme. Vyprávění to bude napínavé, netradiční a na chvíli se všichni do příběhu přeneseme a aktivně se do něho zapojíme… Během workshopu si namalujeme také obrázky a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení…

Těším se na vás, Simona Centrum Narovinu

Čtvrtek 20.10.2022 od 17 hodin Obecní úřad Svatá

Centrum Narovinu u toho bude také. Těšit se můžete na dárky s příběhem Férového obchůdku. A děti zveme také do africké dílničky, ve které si namalují obrázky, naučí se vyrábět korálky z papíru a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě. Dílničky jsou zdarma, výdělek Férového obchůdku podporuje vzdělání dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni. Těšíme se na setkání.

Největší rodinný festival v ČR
30 atrakcí a doprovodný program ZDARMA za cenu vstupného! Nekonečná zábava pro všechny věkové kategorie! BEN CRISTOVAO/ POKÁČ/ JAROSLAV UHLÍŘ/ LOLLIPOPZ/ ŠTÍSTKO A POUPĚNKA/ MÍŠA RŮŽIČKOVÁ/ TARY/ LEA A TOM/ VERONIKA SPURNÁ/ FAYNE/ PIGY A LILY/ MLSOTKOVÉ a další!

Momentálně je v prodeji druhá vlna vstupenek za 499,- POZOR ! Počet vstupenek je omezen. Vstupenky ZDE.
Webové stránky: www.bezvafest.cz

Centrum Narovinu u toho bude také. Těšit se můžete na dárky s příběhem Férového obchůdku.. A děti zveme také do africké dílničky, ve které si namalují obrázky, naučí se vyrábět korálky z papíru a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě. Dílničky jsou zdarma, výdělek Férového obchůdku podporuje vzdělání dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni. Těšíme se na setkání.

Centrum Narovinu u toho bude také. Těšit se můžete na dárky s příběhem Férového obchůdku. A děti zveme také do africké dílničky, ve které si namalují obrázky, naučí se vyrábět korálky z papíru a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě. Dílničky jsou zdarma, výdělek Férového obchůdku podporuje vzdělání dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni. Těšíme se na setkání.

Nevíte, kam si zajít na skvělý exotický oběd či večeři? Vaříte doma mimoevropskou kuchyni a chybí vám ingredience, které v Čechách běžně nekoupíte? Přechází vám zrak z orientálních látek? Lákají vás rukodělné etnické šperky, amulety, vůně, oblečení, hračky či hudební nástroje? A k tomu všemu milujete world music z různých koutů světa a rádi si na ni i zatančíte? A na EtnoFestu v Pražské tržnici by se vám nelíbilo? Tentokrát s sebou vemte i své ratolesti, připravili jsme pro ně bezplatné výtvarné dílny!! VSTUP JE ZDARMA!!
» Událost na facebooku

Centrum Narovinu u toho bude také. Těšit se můžete na dárky s příběhem Férového obchůdku a děti zveme také do africké dílničky, ve které si namalují obrázky, naučí se vyrábět korálky z papíru a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě. Těšíme se na setkání.

Kulturní odpoledne pro celou rodinu.  Slavíme 20 let Adopce na dálku – programu podpory vzdělání dětí v Keni… Přijďte to oslavit s námi!

Sobota 21. května 2022, 14 – 19 hod., Praha-Vyšehrad – Staré purkrabství

14:00 – zahájení afrického odpoledne
14:15 – AneboAfro / vystoupení a workshop bubny a tanec
15:00 – Sahar – orientální tanečnice
15:30 – Kat a Alex – písně z Maghrebu
16:00 – Módní přehlídka – ACA African Culture and Art
16:30 – Pohádka – Divadlo Fígl – Africké pohádky – Pavoučí píseň
17:15 – Leonardo Teca – vystoupení a workshop africký buben
18:00 – Meet your street – world music, reggae
18:30 – Gilson Santana – rituál oheň–bubny–birimbao
19:00 – zakončení festivalu…

Vnitřní sál Starého purkrabství - besedy s promítáním:

15:00 - Dana Feminová, Centrum Narovinu: 20 let zkušeností s rozvojovými projekty v Keni / Adopce na dálku a komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island

15:45 - PhDr. Marie Imbrová, afrikanistka a sběratelka afrického umění: Autentický africký šperk a jeho mimořádná kvalita

16:30 - Dana Feminová, Centrum Narovinu: Možnosti spolupráce pro dobrovolníky, stáže pro studenty a firemní partnery

Africká kultura – hudba – tanec – móda – příběhy – workshopy – občerstvení – dárky s příběhem…

Vstup volný. Výtěžek podpoří vzdělání dětí v Keni.
Ve spolupráci s festivalem Tvůrčí Afrika – Benso a Národní kulturní památkou Vyšehrad.

» Událost akce na Facebooku

Centrum Narovinu u toho bude s Férovým obchůdkem. Přijďte si zakoupit dárky s příběhem z Keni a podpořit vzdělání a zdravotní péči dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island. Těšíme se na setkání.

» Vstupenky

Kapela Naboso, která v současné chvíli působí ve složení Veronika Spiegelová (zpěv), Denisa Blaha (klavír), Matouš Hron (kytara), Matěj Růžička (baskytara) a Libor Cejnar (bicí) žánrově vychází především z folku, šansonu a jazzu. Jedná se o partu přátel, která se potkala při studiu na pražských konzervatořích. V rámci svého premiérového koncertu v Malostranské besedě představí především svou autorskou tvorbu vzniklou v posledních dvou letech působení kapely, která mj. zahrnuje i několik zhudebněných textů známých českých básníků (J. Skácel, V. Hrabě, apod.). Koncert doplní i několik hostů včetně Anny Julie Slováčkové, Karolíny Fišerové, Václava Dufka či Milana Ernesta (akordeon).

Na všechny děti se těšíme ve čtvrtek ve Slaném. Centrum Narovinu připravuje jeden z workshopů na téma recyklace a těšit se můžete také na dárky s příběhem Férového obchůdku.

» Den Země

Oslavy Dne Země na Masarykově náměstí na téma ekologie, recyklace, ochrana zvířat a přírody. Prezentaci a workshopy si pro vás připravili: Lesy ČR, ZO Svazu včelařů, ZO Rybářského svazu, Centrum Narovinu a další. Těšíme se na vás od 10:00 do 15:00, akce je zdarma!

Chtěli byste vyjet pomáhat přímo do Afriky nebo rozvojovému projektu v Keni pomáhat na dálku? Máte 1 – 2 volné hodinky týdně a rádi byste je věnovali dobrovolnické činnosti z domova? Je vám blízká Afrika a projekty rozvojové spolupráce a chtěli byste se dozvědět víc?

Hledáme především nové koordinátory programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku a dobrovolníky pro projekt Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni.

 • zajímavé informace z oblasti rozvojové spolupráce v subsaharské Africe
 • zkušenosti 20 let vytváření a vedení projektu Ostrova Naděje (sirotčinec, MŠ, ZŠ, SŠ, klinika, farma)
 • téma trvalé udržitelnosti a aktivního přístupu při práci s místními komunitami
 • citlivý přístup ke kulturním odlišnostem a respekt k různorodosti
 • jak se připravit na dobrovolničení v Keni

Během semináře se také seznámíš s detaily práce koordinátora programu Adopce na dálku a se vším, co
tato pomoc obnáší. Seminář probíhá aktivní formou.

Kurz vede Dana Feminová – zakladatelka a ředitelka Centra Narovinu
Přihlášky a dotazy:  – mobil: 777 711 911
sobota 9.4. 10:30 hod. – neděle 10.4. 17:00 hod.

Seminář je zdarma, ale každý účastník si sám hradí dopravu, ubytování a stravování.
Cena za ubytování a stravování: 1300,- Kč za víkend a osobu (platí každý účastník na místě)
Hotel Lony, Kozovazy

1

Zakončujeme oslavu 18 let projektu OSTROV NADĚJE poslední akcí – pojďte zažít denní i večerní atmosféru v projektu!

Ostrov Naděje je výjimečný svým širokým záběrem – řeší zdravotnictví, sexuální výchovu, osvětu a prevenci, zemědělství, řemeslná družstva, udržitelné technologie, vzdělání s inovativními přístupy od mateřské školky až po střední školu, sociální péči, postavení žen ve společnosti…

Dana Feminová vás provede projektem, popovídáte si s koordinátory projektu v Keni, s dětmi Ostrova Naděje a přítomni budou i učitelé, lékaři, sociální pracovníci a dobrovolníci…

Setkání proběhne na Zoomu:
https://zoom.us/j/782363430?pwd=WGlJM3UvaGV5eE9qYWhPOVo1NWd4dz09
Meeting ID: 782 363 430
Passcode: 031146

Děkujeme za podporu Divadlo Viola, ve středu 22.12. budeme s Férovým obchůdkem od 16 do 22 hodin na představení Báry Munzarové a Jaromíra Meduny… Přijďte si ještě zakoupit originální dárky s příběhem z Keni a podpořit děti Ostrova Naděje. ❤️

» Divadlo Viola: Příběhy ze Starého zákona II.

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Centrum Narovinu a Národní kulturní památka Vyšehrad vás srdečně zvou na benefiční vánoční koncert kapely divadla Semafor.

Centrum Narovinu už 18 let organizuje program Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku, který od roku 2003 pomohl více než 4 000 dětem. Jedním z adoptivních rodičů je i divadlo Semafor, které jedno dítě dlouhá léta podporovalo a loni dovedlo až do dospělosti a k úspěšnému ukončení střední školy.

Kapela divadla Semafor vám v komorním sále Starého purkrabství odehraje svůj vánoční koncert, jehož výtěžek podpoří vzdělání dětí v Keni.

Těšit se můžete na jazzík, swing a písničky Jiřího Suchého…

Složení kapely: Vladimír Vandrovec - kytara, Jakub Přibyl - klavír, David Vorbel - saxofon, Vratislav Placheta - bicí, Olga Patková - zpěv

Vstupné: 250,- Kč. Vstupenky k zakoupení zde.

Myslíme i na ty, kteří to mají do Prahy daleko, jsou nemocní, v karanténě nebo se nebudou moci zúčastnit… A tak bude zajištěn i online přenos koncertu.

Online vstupenky si můžete zakoupit zde nebo můžete částku poslat na číslo sbírkového účtu: 107-6829480277/0100, variabilní symbol 90018, částka 250,- Kč.

Moc se těšíme na všechna osobní i online setkání…

Děkujeme za podporu
» Divadlo Semafor
» Praha Vyšehrad

Milí adoptivní rodiče, přátelé i dobrovolníci,

s velkou radostí bychom Vás po delší době chtěli pozvat na příjemné osobní setkání v Ostravě.

Večer „DOBROvolně pro Keňu“ v kavárně Centrum Pant se sice bude zaměřovat především na projekt „Ostrov Naděje“ a zkušenosti studentů Ostravské university, kteří se vrátili ze svých výjezdů z našeho projektu, ale prostor bude i pro projekt Adopce na dálku a zážitky s „vámi adoptovanými“ dětmi.

Povídání, fotky a videa doplní i prodej krásných nových výrobků z našeho férového obchůdku, takže budete mít šanci si ulovit i nějaký originální dáreček.

Já se budu moc těšit na osobní setkání s Vámi i vašimi přáteli a příjemný společný podvečer u kávy.

S pozdravem

za Centrum Narovinu
Dana Feminová

PVA EXPO PRAHA v Letňanech, 27. – 28.11.2021 (10.00 – 19.00)

Návštěvníci dostanou v rámci jedné vstupenky na festival možnost navštívit i veletrh ForCaravan, kde se budou prezentovat nejnovější obytné automobily a doplňky pro cestování, tak i Exotic Food Court, kde budou moci ochutnat speciality z indonéské, africké, asijské, mexické ale i jihoamerické kuchyně.

» Kompletní program s přednášejícími je zde.

» Více informací také na facebooku.

Centrum Narovinu bude u toho s Férovým obchůdkem v sobotu 27.11., přijďte si vybrat originální dárky s příběhem z Keni… Více na stránkách Férového obchůdku. Těšíme se na setkání.