Domů

Aktuality


   
    

Bezva Fest – tour po celé ČR

Centrum Narovinu u toho bude v Plzni, Slavkově u Brna, Litoměřicích a Ostravě s dárky s příběhem Férového obchůdku a workshopy Afrika pro celou rodinu.
celý článek 22. 5. 2023 |

   
    

19. 5. – 17.00 – Benso – Tvůrčí Afrika v srdci Prahy

Centrum Narovinu u toho bude v pátek 19. května od 17 hod. v Praze na Mariánském náměstí – k zakoupení budou dárky s příběhem Férového obchůdku a nejen pro děti budou připravené workshopy s africkou tématikou. Těšíme se na setkání.
celý článek 17. 5. 2023 |

   
    

SBÍRKA hudebních nástrojů

Pro děti Ostrova Naděje sháníme: Flétny – trubky – tamburíny – přenosné klávesy (61 kláves) – bubínky a bicí soupravy – triangly – stojany na noty… Sbírka podpoří hodiny hudební výchovy, zde je krátké video z jedné hodiny dětí na základní škole. Nástroje budeme sbírat do konce června, na konci léta vše odešleme do Keni.

   
    

AKCE, z důvodu špatného počasí, ZRUŠENA 17. 5. – 16-18 hod. – Chrudim – Férový piknik v Klášterních zahradách

Svůj stánek zde bude mít i Centrum Narovinu s možností zakoupení dárků s příběhem Férového obchůdku z Keni, workshopy pro děti, výstavou afrických fotografií a povídáním o životě v Keni.
celý článek 7. 5. 2023 |

   
    

Tištěný bulletin Centra Narovinu 2 / 2023

Příběh Edwarda z Adopce na dálku * Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme posilu na stáži v Nairobi * Zdravotní pojištění * Příběh mojí adoptivní holčičky Monici * Klub přátel adopce * Ostrov Naděje v Keni – Práce a život s dětmi z komunitního centra na ostrově očima studentů Ostravské univerzity * Postřehy z cesty do Keni za adoptivní dcerou * Vánoční jarmark ZŠ Hostýnská a sbírka na studenta Elijaha z Keni
celý článek 24. 3. 2023 |

   
    

6. 3. – Africká snídaně a online setkání s Ostrovem Naděje v Keni

Srdečně zveme školy, firmy, instituce, novináře i zájemce o dobrovolnictví a rozvojové projekty… V pondělí 6. března od 10 do 11 hod. v prostorách Centra Narovinu v Nuslích (Oldřichova 21, Praha 2) nebo online na Zoomu..
celý článek 1. 3. 2023 |

   
    

Pozvánka – Africká snídaně a online setkání s Ostrovem Naděje v Keni

Pondělí 6. března od 10 do 11 hod. osobně v Praze nebo na Zoomu Ochutnávka keňské kávy a čaje – Online spojení s Ostrovem Naděje – Projekty zahraniční rozvojové spolupráce a globální rozvojové výchovy – Partnerský program pro školy, firmy, instituce i dobrovolníky – Dárky s příběhem Férového obchůdku
celý článek 28. 2. 2023 |

   
    

Sobota 25.2. – 17 h – Ostrava, Centrum PANT – Přijďte si poslechnout příběhy z Ostrova očima dobrovolníků

» Událost na Facebooku » Centrum PANT Keňa. Většině lidem se vybaví tradiční Masajové skákající v bavlněných kostkovaných oděvech či sloni v krásných přírodních rezervacích. Nicméně to je jen jedna z mnoha tváří, která tato rovníková země nabízí.
celý článek 6. 2. 2023 |

   
    

PF 2023

Vážení adoptivní rodiče, vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu, děkujeme Vám za podporu, milá slova i všechna osobní setkání… Moc si toho vážíme a těšíme se na společnou cestu i v novém roce. Šťastný nový rok! Vaše Centrum Narovinu
celý článek 30. 12. 2022 |

   
    

Cesta do Keni aneb postřehy adoptivní maminky

Na letišti na mě čekala Presslyne, kterou jsem poznala hned na první pohled. Byla to krásná, štíhlá černoška a nelze popsat ani slovy naši vzájemnou radost, že se konečně vidíme. Její adopce na dálku byla započata před 18 lety a teď tu přede mnou stála namísto sedmileté holčičky dospělá žena s ukončeným vysokoškolským vzděláním. Ten pocit, který ve mě koloval od hlavy až k patě a pak třikrát stejně, nelze ani popsat slovy…