Domů

Dva keňští učitelé dostali pozvání od partnerské školy a v sobotu přiletí do Prahy

Dva keňští učitelé Kevin Okinyi Onyango a Vincent Onyango Rowa pracují s dětmi na základní škole Ostrova Naděje na Rusinga Island. V tomto projektu Centra Narovinu je většina dětí – sirotků z velmi chudých rodin. Projekt běží od roku 2003 a dobře funguje také díky českým a slovenským sponzorům, kteří například místní děti podporují v programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku.

Do České republiky je pozvala partnerská škola Park Lane, která jim nabídla konzultace a osobní zkušenost s výukou přímo v jejich pražské škole a také účast na mezinárodním školení učitelů, který pravidelně pro své lektory pořádají.

V rámci svého pobytu také navštíví další školy, které jsou aktivní v programu Partnerství mezi českými a keňskými školami, budou diskutovat se studenty i s nejširší veřejností o situaci nejen v keňském školství.

Sobota 18.4. v 11:05 – první dojmy a přivítání Kevina a Vincenta v Evropě...
Letiště Václava Havla v Ruzyni

Čtvrtek 23.4. v 11:15 – diskuse v rámci prezentace projektu Ostrova Naděje na NGO marketu, veletrhu neziskových organizací, v Praze. Forum Karlín, Pernerova 51, Praha 8  (stanice metra Křižíkova).

PřílohaVelikost
tz_centrum_narovinu_ucitele_z_keni_praha_04_2015.doc608.5 KB