Domů

Mediální kampaň Centra Narovinu

Byla přínosem? Pro děti v Africe určitě ano.

V rámci projektu „Výchovou k jednotě a partnerství lidí na celém světě“ byly v roce 2012 připraveny, natočeny a odvysílány dva TV spoty. Jejich témata vycházela ze dvou rozvojových cílů tisíciletí. Jedním je dostupnost základního vzdělání pro všechny a dalším zajištění trvalé udržitelnosti životního prostředí – přístup k nezávadné pitné vodě.

Finance na mediální kampaň zajistil grant EU, všechny české TV nám vyšly velmi vstříc a tak se nám díky poskytnutí charitativních cen podařilo odvysílat během celého prosince 260 spotů (60 spotů na TV Pětka, 40 spotů na TV Óčko, 60 spotů na TV Barrandov a 100 spotů na TV Prima včetně kanálů Prima Cool a Prima Family). Sledovanost byla neuvěřitelná a vaše reakce velmi pozitivní a kladně hodnotící náš záměr. Děkujeme.

Mimo televizní síť kampaň proběhla i v multikinech sítě Cinestar. Celkem bylo promítnuto (v týdnu od 13. do 19.12.) 2 141 spotů v Praze, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Jihlavě, Liberci, Mladé Boleslavi, Opavě, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Plzni a Zlíně. Spoty vidělo celkem 97 106 návštěvníků.

Souběžně byly rovněž vysílány audio-spoty se stejnou tématikou pro rozhlasové stanice (rádio Impuls a RockZone), rozesílány tiskové zprávy a informační články do novin a časopisů a prezentovali jsme naše aktivity také v rozličných televizních pořadech.

V týdnu od 24.12 do 30.12. proběhla online bannerová kampaň na www.femina.cz a www.living.cz, která v číslech přinesla 374 901 zobrazení a 263 kliknutí na naše stránky.

Celkově vzrostla sledovanost našich stránek v prosinci na 12 290 návštěv (v listopadu to bylo 3 779 návštěv), v období mezi 25. a 31.12. se dokonce návštěvnost pohybovala přes 1 000 návštěv denně.

Čísla jsou to velmi vysoká a jak se konkrétně promítla do našich projektů?

Koncem prosince bylo uzavřeno několik desítek nových adopcí na dálku, ozvali se další dobrovolníci nabízející pomoc našim aktivitám, do února máme plný kalendář aktivit ve školách, řada škol se rozhodla krom podpory v rámci adopce na dálku také rozšířit pomoc o partnerství mezi keňskými a českými školami.

Děkujeme všem za podporu a pomoc, mediální kampaň hodnotíme jako velmi úspěšnou a její přesah se bude promítat i do dalších měsíců a let.

Pokud nás budete chtít jakkoliv podpořit i v budoucnosti – na našich stránkách jsou ke stažení bannery, inzeráty, spoty i náměty na zajímavé články a reportáže.

Předem děkujeme za veškerou podporu, bez níž by se nám nepodařilo uskutečnit tolik projektů.

Za Centrum Narovinu

Simona Heřtusová

Materialy mediální kampaně ke stažení zde