Domů

Návštěva v Nairobi

Dobrý den paní Drozdová, 

Píšu Vám, jak jsem slíbila, abych poinformovala o naší návštěvě v Nairobi. Hned na úvod musím říct, že setkání s Jackoniem a celý den, který jsme s ním strávili, byl pro nás velmi silný zážitek. 

Byl to náš první den v Africe, první den v Keni. 

Nevěděli jsme vůbec, co nás čeká a jak to všechno bude probíhat. A trošku jsme měli i obavy, jestli to všechno klapne. 

Ale musím říct, že všechno proběhlo naprosto dokonale a bezchybně. 

Koordinátor Peter O. nás vyzvedl přesně v 9.00hod. před naším hotelem a vyrazli jsme směrem do slumu. 

Slum byl pro nás zpočátku trošku "silnější káva", jak už jsem řekla, byl to náš první den v Africe. Na kraji slumu na náš čekal pan ředitel školy, přistoupil k nám do auta a vjeli jsme do slumu. Hned, jak jsme zastavili, obklopila nás skupinka lidí a dětí, mezi kterými jsme okamžitě poznaly Jackonia, což bylo v ten moment velmi překvapivé a příjemné zjištění. Všichni společně jsme šli k nim do domu, kde nás uvítala paní Veronika, jestli jsme to správně pochopili, je to Jackoniova teta, matka matky. 

Pohostila nás čajem a pečivem. Dali jsme Jackoniovi nějaké dárky, něco jsme předali i panu řediteli pro jiné děti. 

Pak jsme vyndali menší album a naší rodině, které jsme udělali pro Jackonia. Fotky ho velmi zajímaly, dlouho si je prohlížel a vyptával se. 

Nakonec jsme tam vydrželi skoro 2 -3 hodiny a musím říct, že to byly velmi příjemné chvíle. Dále jsme šli na exkurzi do školy, kterou jsme si prohlídli celou. Třídy byly plné dětí, které psaly nějaké testy. 

Po té, co jsme se rozloučili s ředitelem školy a třídním učitelem Jackonia, už jsme slum opustili. Jeli jsme i s Jackoniem a Peterem nejprve do nějakém parku s žirafami a botanické zahrady. Pak jsme jeli na takový pozdnější oběd. Projeli jsme centrum Nairobi, prohlédli jsme si celé Nairobi  z výšky z vrcholu Kenyatta centrum. Nakonec jsme ještě koupili Jackoniovy pár potřebných věcí, jako sportovní boty, trička a školní potřeby. 

Byl to úžasný den a myslím, že se to Jackoniovi také docela líbilo. Zpočátku byl takový zakřiknutý a nesmělý, ale postupně se osmělil. Zaujaly ho ty naše fotky, ještě víc se mu líbil manželův foťák, který během dne bohatě  vyzkoušel a musím říct, že byl velmi šikovný a focení se mu opravdu dařilo. 

Celý den velmi rychle utekl a když jsme se večer loučili, měli jsme všeho plnou hlavu. A myslím, že Jackonio taky. 

Prožili jsme v Africe krásných 25 dnů, zážitků a fotek máme moc a moc - safari v Tansanii, Zanzibar, Uganda - kraj pod Elgonem...... 

S pozdravem Ivana Borejová