Domů

Sbírka – potravinová pomoc

Dobrý den,

po svém návratu z Keni bych se s Vámi velmi ráda podělila o dojmy a informace ze situace, kterou poslední týdny sledujeme v televizních zprávách. Jak asi víte, některé oblasti Keni jsou zasaženy dlouhotrvajícím suchem, které vyústilo v hladomor - statisíce lidí trpí nedostatkem vody a jídla.

Zvířata, na kterých jsou tyto kmeny často úplně závislé, zemřela a situaci na severu zhoršuje i obrovský příliv uprchlíků ze Somálska, kde složitou situaci hladomoru stěžují i válečné boje. Přesto, že tato situace zvyšuje ceny potravin v celé zemi a základní potraviny jsou od začátku roku až třínásobné, vzbudila tato situace vlnu solidarity a probíhá kampaň "keňané keňanům", ve které už se podařilo vybrat milióny na rychlou potravinovou pomoc nejhůře postiženým oblastem.

Před týdnem jsem měla možnost navštívit jednu z postižených oblastí, kde máme "adoptované děti" v našem programu a kde se již několik let snažíme přispět k řešení problematického přístupu k vodě - Kauti. Náš projekt "Voda pro Kauti" sice už pomáhá lidem z nejbližšího okolí a mají alespoň přístup k pitné vodě, ale na zavlažování farem a tedy možnost vypěstovat si jídlo i v těchto obdobích sucha to zatím nestačí. Vláda sice v těchto oblastech již začala distribuovat jídlo, ale jeho přísun je velice omezený a nedostává se na všechny.

Protože v našem programu "Adopce afrických dětí" máme asi 120 dětí z těchto postižených oblastí, ráda bych vás poprosila o pomoc formou finanční sbírky, která by zajistila možnost nakoupit základní potraviny (velký pytel kukuřice a fazolí) pro každou rodinu těchto 120 dětí tak, abychom jim pomohli překlenout toto náročné období. Pro nákup jídla, který by vydržel šestičlené rodině alespoň 1 měsíc bychom potřebovali asi 2500,- Kč.

Pokud byste chtěli a mohli přispět, budeme vděčni za jakoukoliv částku - vše co vybereme v této sbírce rozdělíme mezi rodiny "adoptovaných dětí" v těchto postižených oblastech a o všem vás samozřejmě budeme informovat. Sbírku bychom chtěli ukončit 10.9., abychom mohli už v půlce září jídlo nakoupit a předat.

 

Předem velice děkuji za každý příspěvek, za Vaši spolupráci i ochotu pomáhat.

S pozdravem

Dana Feminová

Centrum Narovinu

www.adopceafrika.cz

 

Sbírka pro potravinovou pomoc rodinám "adoptovaných dětí" v postižených oblastech Keni

termín sbírky: 26.8. - 10.9.

 

variabilní symbol: 999

 

Bankovní spojení:

Česká Republika: KB-Praha 5, č.ú. 19-1460510217/0100

Slovensko: ČSOB-Zvolen, č.ú. 4001055909/7500