Domů

Tisková zpráva: Do České republiky přiletěl koordinátor rozvojových projektů Ken Okongo z Keni

 

V rámci projektu „Afrika nevšedníma očima - Výchovou k jednotě a partnerství lidí na celém světe“ přiletěl v neděli do České republiky jeden z hlavních koordinátorů Centra Narovinu v Keni – Ken Okongo.

Ken stál u zrodu partnerské organizace Centra Narovinu v roce 2000 v Keni a také dvou hlavních projektů Adopce afrických dětí na dálku a Ostrova Naděje na Rusinga Island.

V rámci jeho měsíčního pobytu proběhne řada přednášek a workshopů na školách a také několik setkání určených širší veřejnosti. Srdečně Vás zveme na setkání.

Přijďte se osobně setkat se zakladatelem rozvojových projektů Centra Narovinu v Keni, popovídat si o současném životě v nejchudších čtvrtích a slumech a získat novinky z projektů zahraniční rozvojové spolupráce.

středa 13.6. 15 – 21 hod. ZAOSTŘENO NA AFRIKU

 15 - 18 hod. AFRIKA HROU workshopy s africkou tématikou pro děti a mládež

17 – 20 hod. BESEDY O ROZVOJI na téma Adopce afrických dětí na dálku a rozvojové projekty

20 – 21 HUDEBNÍ PROGRAM

 Program bude doplněn výstavou fotografií a afrických výrobků a promítáním dokumentů z Keni. Více informací najdete v přiloženém letáku.

 Na školách bude Ken dětem přibližovat africkou realitu interaktivními workshopy a přiblíží jim tak africkou kulturu, její zvyky, hudbu či každodenní život. Z bohatého programu vybíráme dvě pražské školy.

V případě zájmu Vám rádi zašleme program po celé České republice.

Pondělí 11.6. ZŠ Hostýnská, Praha 10 – besedy a workshopy pro I. a V. třídy

Úterý 12.6. ZŠ Grafická, Praha 5 – hudební workshop pro první stupeň

Centrum Narovinu je občanské sdružení, které vzniklo v roce 1995. Hlavní náplň činnosti Centra Narovinu představují v současné době projekty zahraniční rozvojové spolupráce, globální rozvojové výchovy a rozvoj dobrovolnické práce v oblasti rozvojové spolupráce.

Je členem českého Fóra pro rozvojovou spolupráci (FORS) a spolupracuje na kampani Česko proti chudobě. Rozvojové projekty v africké Keni organizuje od roku 2000.

Všechny projekty jsou vedeny s velkým důrazem na dlouhodobou udržitelnost, podporu soběstačnosti, přechod od pasivního přístupu k aktivnímu převzetí zodpovědnosti a využívání vlastních možností.

Hlavní projekty Centra Narovinu:

• Projekt Afrika nevšedníma očima – programy ve školách a pro veřejnost v České republice. Nyní zastřešen projektem „Výchovou k jednotě a partnerství lidí na celém světe“ (Through Education towards a Universal Human Nation), který byl vytvořen s finanční pomocí Evropské Unie. Cílem projektu je prohloubit povědomí o problematice života v rozvojových zemích a rozvojové spolupráci, zvýšit vnímavost vůči otázkám rozvojového světa a posílit podporu veřejnosti pro oblast zahraniční rozvojové spolupráce.

• Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku

• Miniobchůdek Afrika v duchu "Fair Trade"

• Kurzy "Dobrovolníci pro rozvojovou spolupráci s Afrikou"

• Rozvojové projekty: Komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island / Keňa

• Rozvojové projekty: Voda pro Kauti / Keňa

• Partnerský program mezi českými a keňskými školami


Děkujeme za porozornost této aktivitě a těšíme se na setkání.V případě jakéhokoliv dalšího dotazu jsem Vám plně k dispozici.


S pozdravem,

za Centrum Narovinu

Simona Heřtusová
simona.hertusova@adopceafrika.cz
mobil 608 301 270
www.adopceafrika.cz
Centrum Narovinu, Tyršova 1, 120 00 Praha 2


PřílohaVelikost
Tisková zpráva (pdf)161.72 KB