Domů

Partnerské školy: ZŠ Victoria School

Ostrov Naděje slaví 18. narozeniny, slavte s námi  ❤️ Představujeme 5. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Partnerské školy a podpora adopce na dálku.

ZŠ Victoria School je jednou z partnerských škol podporujících Ostrov Naděje i vzdělání dětí v Keni. Vyrobené školní pomůcky už pomáhají ve třídách napříč prvním stupněm a některé jsou k dispozici také v dětském domově. Velkou radost přineslo i pexeso… Moc děkujeme ❤️

„Celý měsíc září žila naše škola projektem „Jambo Afrika“, který jsme připravovali ve spolupráci s organizací Centrum Narovinu. V přípravné fázi se děti učily písničku Jambo Kenya, vyráběly učební pomůcky a návrhy plakátů na Africké setkání žáků, učitelů a rodičů. Na začátku měsíce jsme v naší škole pověsili keňskou vlajku a výstavu fotek z Keni, ze které jsme se těšili celé září. V týdnu od 20. 9. do 24. 9. jsme Afrikou žili velmi intenzivně, v jednotlivých třídách probíhaly africké workshopy pod vedením Centra Narovinu, ve všech předmětech byla zahrnuta africká tématika. A zlatým hřebem týdne bylo páteční online propojení jednotlivých tříd druhého stupně s africkými dětmi na Rusinga Island. Online propojení bylo zahrnuto i do programu závěrečného Afrického setkání.

Na tomto setkání naše děti v africkým zazpívaly svým africkým kamarádům písničku a povídaly si s nimi na různá témata. Otázky nebraly konce. Nikomu se nechtělo domů. V posledním zářijovém týdnu stále visela v prostorách školy keňská vlajka a ráno školou zněly africké rytmy. Naši žáci dokončili výrobu učebních pomůcek, které byly předány Centru Narovinu. Největší radost máme všichni z adopce africké holčičky Evaline, kterou se nám díky dobrovolným příspěvkům rodičů podařilo adoptovat. Co říci závěrem? Projekt byl krásný, spolupráce s Centrem Narovinu perfektní a zpětná vazba žáků, učitelů i rodičů velmi pozitivní. Moc děkujeme všem z Centra Narovinu a koordinátorům v Keni, má to smysl!

Victoria School“

Připojíte se také? Děkujeme. www.AdopceAfrika.cz