Domů

Příklady zajímavých extra plateb

Extra platby jsou mimořádné jednorázové platby, které mohou adoptivní rodiče poslat svým dětem mimo platby na školné. Může se jednat o výpomoc rodině v náročné životní situaci, např. formou nákupu jídla, o koupi jízdního kola, notebooku, který studenti využijí při svých studiích, o podporu v rozjezdu podnikání pro ty, kteří už studium dokončili, a další. Počet extra plateb je z organizačních a personálních důvodů omezen (max. jedna platba  na dítě a trimestr) a ověřujeme také jejich potřebnost.

Mark Omondi (ID 41876) studuje na Nairobi Industrial Institute, do školy to má z domova daleko, pěšky to trvá 3,5 hodiny. Chlapec musel vstávat ve čtyři hodiny ráno, aby stihl být ve škole na osmou hodinu, kdy začíná vyučování. Domů se po vyučování dostával až okolo deváté. Mark požádal adoptivního rodiče o jízdní kolo, které by mu cestu do školy zkrátilo. Cesta do školy mu teď trvá jen hodinu, takže má více času si po návratu ze školy domů zpracovat poznámky ze školy a připravit se na další den.

Adoptivní maminka Ruth Akinyi Kipasi (ID 51634) chtěla podpořit soběstačnost Ruthiny velké rodiny – dívka má 8 sourozenců, o které se stará především maminka, protože tatínek je již starý a nemocný. Chtěla rodině pořídit něco, co jim přinese dlouhodobý užitek. Tak dostala rodina dvě krávy, které jim budou pravidelně dávat mléko. Zbytek peněz z extra platby rodina využila na nákup jídla a také krmiva pro dobytek.

Jitka Motejzíková