Vážení adoptivní rodiče, vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu,

dostává se k Vám druhé, prosincové číslo bulletinu. Najdete zde aktuální informace z projektů a našich akcí za poslední dva měsíce. V lednu se můžete opět těšit na rozšířenou tištěnou verzi, kterou adoptivní rodiče obdrží poštou současně s dopisy, fotografiemi a obrázky od svých dětí v Keni. Pro ostatní zájemce bude zdarma k dispozici v našich prostorách v Praze.

A na závěr přijměte za celý tým Centra Narovinu přání klidného prožití Vánoc a jen toho dobrého do nového roku. Děkujeme za Vaši přízeň a pomoc. Budeme se těšit na pokračování spolupráce i v dalších letech.

Centrum Narovinu na Facebooku

Za Centrum Narovinu
Simona Heřtusová


Programy rozvojové výchovy ve školách „Afrika nevšedníma očima“

K projektu byly přidány materiály k workshopům, které organizujeme ve školách po celé České republice. Děti si například prakticky vyzkoušejí každodenní život v Africe, naučí se africkou písničku nebo si vyrobí hračku z odpadků - tak, jak si je vyrábějí africké děti.

Programy rozvojové výchovy na školách


Fotogalerie byla doplněna o fotografie z českých a keňských škol, které udržují partnerský program Díky nim si můžete lépe představit, jak spolupráce a vzájemná komunikace probíhá...

Partnerství českých a keňských škol


Turné kapely Vypsaná fixa podpoří projekt Ostrov Naděje

Prvního listopadu pokřtila Vypsaná fixa v paláci Akropolis své nové album a vyrazila na turné. V rámci koncertů bude také probíhat prezentace rozvojového projektu „Ostrov Naděje“, který se Vypsaná fixa rozhodla podpořit.

Pokračování zde

Projekt Ostrov Naděje

K projektu byly přidány postřehy z prázdninové mise slovenských lékařů na klinice. O tom, co se za tyto dva měsíce změnilo, se dočtete v jejich zprávě. Fotogalerie je doplněna jejich aktuálními fotografiemi z kliniky, sirotčince, školy a farmy.

Postřehy z Rusinga

Voda pro Kauti

Úspěšně byla dokončena druhá, závěrečná fáze tohoto projektu, a tak Vám přinášíme více detailních informací včetně fotografií z provedených prací.

Voda pro Kauti

Ohlédnutí za multikulturní Afrika party

Ve fotogalerii najdete fotografie z Afrika party, která proběhla ve čtvrtek 20.10. v pražském klubu Roxy. Na příští rok se plánuje party v podobném duchu v Brně. Pokud máte zájem a chuť pomoci s organizací, prosím, ozvěte se nám. Děkujeme.

Ohlédnutí za multikulturní Afrika party

Metodický seminář pro učitele v Keni

K tomuto projektu byly doplněny fotografie a video, a tak si můžete udělat lepší představu o tom, jakými prožitkovými aktivitami byl seminář obohacen a jakým přínosem se stal pro zúčastněné učitele.

Metodický seminář pro učitele v Keni