Keňská dívka Rose Auma z programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku navštíví své adoptivní rodiče v Praze

Rose ve vzdělávacím programu Centra Narovinu prošla základní, střední i vyšší odbornou školou. Dnes je jí 22 let a úspěšně studuje bakalářský obor na univerzitě v Keni.
Středa 3.9. ve 13:25 – první dojmy, přivítání a představení programu Rose v Evropě, letiště Václava Havla v Ruzyni.
Čtvrtek 11.9. od 18 hod. – Setkání s Rose spojené s promítáním, povídáním a besedou Centra Narovinu o rozvojových projektech v Keni, Restaurace I Love Mama, Lublaňská 11, Praha 2.
Aktuální pozvánky najdete v kalendáři akcí.

Pozvánka na akce Centra Narovinu na Slovensku

V září opět vyrážíme na Slovensko, nenechte si ujít plánované akce:
Setkání nejen pro adoptivní rodiče (promítání, beseda a zkušenosti Centra Narovinu s rozvojovými projekty v Keni...) v pátek 19.9. od 18 hod., FordCentrum Zlaté piesky, Tuhovská 9, Bratislava.
Kurz pro dobrovolníky o víkendu 20.9. – 21.9., rodinná farma Mašekov mlyn, Vráble pri Nitre.
Předem děkujeme za šíření informací dále.
Aktuální pozvánky najdete v kalendáři akcí.

Nová videa a fotky dětí z Ostrova Naděje na Rusinga Island

Víte, čím by se chtěla stát Synancy nebo Lucy z Ostrova Naděje na Rusinga Island? A co vzkazuje Francis a David svým „adoptivním rodičům“ do České republiky? Podívejte se na nová videa a fotografie, které byly v Keni pořízeny v dubnu 2014.

Benefiční aukce sochy od zimbabwského umělce Lovemore Bonjisiho

V listopadu proběhne benefiční aukce unikátní sochy od zimbabwského umělce Lovemore Bonjisiho. Výtěžek z dražby bude věnován dětem z projektu Ostrova naděje na Rusinga Island v Keni. Budete-li mít o sochu zájem, prosím, kontaktujte nás, abychom Vás mohli oficiálně pozvat a následně přivítat na podzimní dobročinné aukci. Dražba proběhne v galerii MIRO v Praze a bude spojena s prodejní výstavou afrických fotografií Ester Starman.
Více informací najdete zde.

Roční projekt partnerství mezi českými a keňskými školami je v plném proudu

Koncem června poslaly české partnerské školy do Keni materiály druhého bloku témat Moje rodina a Kdo jsem. Školy v Keni na tématech pracovaly během července (před svými srpnovými prázdninami) a nyní jsou připraveny na poslání do České republiky.
Ve fotogalerii najdete zpracovaná témata od českých škol a už se moc těšíme, jaké zpracování přijde z Keni.


Centrum Narovinu je také na facebooku, podpořte nás.