Multikulturní Narovinu Afrika Fest

20 let činnosti Centra Narovinu. Oslavujte s námi!

19. a 20. června, mezinárodní škola Park Lane, Valdštejnská 151, Praha 1 – metro Malostranská. Multikulturní hudební a taneční vystoupení Miloš Vacík a Tam Tam Batucada, TiDiTaDe, ŘEKY – Antonie Nyass, Luhawa Goldin a další.

Více zde

Zdravotní pojištění zachraňuje životy

Zdravotní pojištění je pro nás nezbytné a ne jinak je tomu v Keni. Zdravotní péče je tam velmi drahá a to nejen ta specializovaná, ale drahá je i samotná návštěva praktického lékaře, který předepisuje potřebné léky. Rodiny dětí zapojených do programu Adopce na dálku, pocházejí z těch nejchudších poměrů, kde je běžné, že ze strachu ze zadlužení k doktorovi lidé nejdou ani s vážnějšími problémy.
Více zde

Projekt Afrika nevšedníma očima na školách

Vzdělávací programy pro školy se zaměřením na rozvojovou a globální výchovu realizujeme od roku 2003 a školám nabízíme široké možnosti zapojení a spolupráce. Školy si organizují, na základě dostupných metodických materiálů, projektové dny s africkou tématikou, jsou zapojeni do programu Adopce afrických dětí - projektu pomoci na dálku nebo Partnerství mezi školami.

Více zde


Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku je mnohem více než pouhá ekonomická výpomoc, neboť vytváří pouto solidarity a porozumění.

Česká rodina podporující vzdělání Mathewa Wamai z Keni podpořila jeho keňskou rodinu také v podnikání. Keňská rodina si za poslané peníze koupila již dospělou krávu, která dává mléko.

Více zde

Moje zkušenosti z cesty do Keni

V lednu a únoru mnoho lidí odjíždí na dovolenou do rovníkové Afriky, kde je v tuto dobu období tepla a sucha, aby si odpočinuli na plážích, vyzkoušeli své síly výstupem na Kilimandžáro nebo si vychutnali dobrodružství v blízkosti divokých zvířat na Safari. Já měla příležitost zažít Keňu tak trochu jinak. Odletěla jsem tam v lednu na pravidelnou pracovní cestu Centra Narovinu s Danou Feminovou a několika dalšími nadšenci.
Více zde


Centrum Narovinu je také na facebooku, podpořte nás.