Domů

Sobota 25.2. – 17 h – Ostrava, Centrum PANT – Přijďte si poslechnout příběhy z Ostrova očima dobrovolníků

» Událost na Facebooku
» Centrum PANT

Keňa. Většině lidem se vybaví tradiční Masajové skákající v bavlněných kostkovaných oděvech či sloni v krásných přírodních rezervacích. Nicméně to je jen jedna z mnoha tváří, která tato rovníková země nabízí.

Centrum Narovinu je organizací, díky jejíž činnosti se velmi výrazně zvýšila šance na kvalitnější život mnohým dětem a sirotkům z chudé západní části Keni. Na ostrově Rusinga ve východní části Viktoriina jezera bylo založeno před více než 20 lety komunitní centrum, ve kterém se dnes nachází sirotčinec, škola i zdravotnická klinika. Pouze na ostrově však nezůstaneme. Vypravíme se také za zvířaty do národních parků, na pláže Indického oceánu a do pulzujících měst této středoafrické země.

Podělíme se s Vámi o naše zážitky jak ze života v komunitním centru na ostrově, tak i z našich cest, které jsme po Keni absolvovali. Představíme Vám myšlenku projektu a možnosti, jak se do něj zapojit. Na závěr si budete moci odnést také hmatatelnou vzpomínku na keňský večer z našeho férového obchůdku.

Highlights
• Prezentace fotek a videí s vyprávěním zážitků ze sirotčince, školy, zdravotnické kliniky i z cest po Keni.
• Informace a tipy k cestě do Keni.
• Možnosti, jak se sami zapojit do pomoci, aneb adopce dítěte na dálku.
• Férový obchůdek – výrobky z Keni s příběhem.