Domů

V sobotu 16. července přiletí do Prahy podporovaná dívka z Keni

Tisková zpráva Centra Narovinu

Keňskou dívku Dianu podporuje se vzděláním již šest let. V roce 2015 se poprvé setkali v Keni, v sobotu 16.7. se potkají v Praze...  Buďte u tohoto setkání s námi!

V sobotu 16.7. přiletí Diana Nyambura Wakhome z Keni do Prahy v 18:30 hod. na letiště Václava Havla (terminál 1, let z Istanbulu).

Diana díky podpoře adoptivního rodiče z České republiky studuje již vyšší odbornou školu. Má dva sourozence,  5-členná rodina žije ve zděném domku o jedné místnosti ve čtvrti hlavního města Nairobi –  Kayole. Rodinný příjem je asi 8 000 KES měsíčně (přibližně 2 000,- Kč).

Obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu se zaměřuje na rozvojovou spolupráci s cílem zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Africe. Loni oslavilo centrum Narovinu 20. narozeniny od svého založení. Mezi hlavní projekty patří program Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku, který funguje od roku 2002 a pomohl přes 4 000 dětem se vzděláním a komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni, které denně navštěvuje přes 400 dětí.

» Fotogalerie
» Video

PřílohaVelikost
Tisková zpráva1.69 MB