Domů

Adopce - Fiona Atieno Ogoko

Zpět
Číslo dítěte: 52225
Dívka,
Adoptována
Fiona Atieno Ogoko je v programu adopce od roku 2014 a dnes navštěvuje školu St. Gabriel Community Youth Centre.
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Cynthia Auma, nar. 1984, v domácnosti
Otec: Raphael Ogoko, nar. 1979, obchodník
Popis situace: Fiona Atieno Ogoko se narodila 4. 11. 2006 a chodí do školy St. Gabriel Community Youth Centre. Má bratra Ammona, který se narodil v roce 2010. Otec je obchodník a matka je v domácnosti. Průměrný měsíční příjem rodiny je 3500 KES (830 Kč). Tento příjem nestačí na pokrytí všech potřeb rodiny a na zaplacení školného pro děti. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém domku a spolu s rodinou žije ještě dívčina sestřenice. Používají petrolej na vaření, elektřinu na svícení a vodu na pití a praní kupují z vodovodu. Dívka je zdravá. Dívka si ráda hraje s kamarády a ve škole ji nejvíc baví sportovní kroužek. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.