Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 141 dětí
1 2 3 ... 8 Další

Ally Stanley Okoth

Chlapec
3 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52948
Ally Stanley se narodil v roce 2008 jako druhorozený, má bratra Ericka (narozen roku 2015). Jejich maminka je ženou v domácnosti, jejich otec pracuje jako ochranka. Jejich rodinný příjem bohužel nestačí k tomu, aby rodině zajistili vše potřebné, včetně vzdělávání, vydělávají asi 2.000 Ksh (cca 500 Kč) měsíčně. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají petrolejku nebo solární energii. Ally je zdravý, má moc rád fotbal a také si rád hraje s hračkami. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Ann Carol Omondi

Dívka
3 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52963
Ann Carol se narodila v roce 2018 jako druhorozená, má sourozence Ezel (nar. 2011). Její rodina původně pochází z vesničky Oyoma, ale nyní žijí na ostrově Rusinga Island, kde jejich tatínek pracuje jako rybář. Maminka ryby prodává. Čistý měsíční příjem je asi 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel nestačí k tomu, aby si rodina pokryla všechny náklady a taky školné pro děti. Rodina žije společně s dvě bratranci Ann, o které se také starají. Celkem je jich tedy v domácnosti šest. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají elektřinu. Ann je zdravá a moc ráda si hraje s míčem. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Ann zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Clinton Otieno

Chlapec
3 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52990
Clinton se narodil v roce 2018 jako druhorozený, má sourozence Thwahu (nar. 2014). Jejich tatínek pracuje jako rybář, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky. Clinton je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete Clintonovi získat vzdělání?

David Odhiambo Ochieng

Chlapec
3 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52981
David se narodil v roce 2018 jako třetí v rodině 4 dětí, má sourozence Susan (nar. 2006), Stacy (nar. 2015) a Trevora (nar. 2021). Jeho otec je rybář a maminka je ženou v domácnosti, která se o děti stará. Měsíční rodinný příjem je okolo 3.200 Ksh (cca 800 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, který je jejich, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární elektřinu. David je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. David potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Donah Atieno Ooko

Dívka
3 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52989
Donah se narodila v roce 2018 jako druhorozená, má sestru Shantel (nar. 2015). Její tatínek je rybář a maminka je ženou v domácnosti. Jejich příjem bohužel nestačí k tomu, aby pokryl všechny životní náklady a také školné, činí okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč) měsíčně. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení většinou používají svíčky. Donah je zdravá a má moc ráda fotbal a skákání přes gumu. V roce 2021 chodí do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Donah zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Evaline Gloria Okoth

Dívka
3 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52962
Evaline Gloria se narodila v roce 2018 jako (zatím) poslední v rodině. Má celkem tři sourozence, bratra Jima (nar. 2009), Johna (nar. 2013) a Brandona (nar. 2015). Jejich tatínek je hlavním živitelem rodiny a pracuje jako rybář, zatímco maminka ryby prodává. Rodina momentálně žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají v rybářské vesnici a jejich nájem je 700 KSH. Jejich čistý měsíční příjem je 4.000 KSH (cca 1.000 Kč). Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení mají solární elektřinu. Evaline je zdravá a moc ráda tancuje. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Evaline zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Gideon Owino

Chlapec
3 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52988
Gideon se narodil v roce 2018 jako třetí v rodině, má bratra Wayna (nar. 2010) a sestru Jenniffer (nar. 2012). Jejich tatínek pracuje jako rybář, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 2.000 Ksh (cca 500 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. I proto všichni žijí domě babičky, kde žije celkem 8 osob. Žijí ve dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky. Gideon je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Gideon potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete mu získat vzdělání?

Gyane Odhiambo Paul

Chlapec
3 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52950
Gyane se narodil v roce 2018 a má starší sestru Ashley (nar. 2009), oba žijí s rodiči. Jeho tatínek pracuje jako moto taxikář a maminka je v domácnosti a stará se o děti. Měsíční rodinný příjem je kolem 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k tomu, aby si rodina pokryla všechny náklady a ještě zvládla zaplatit školné pro své děti. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají petrolejovou lampu. Gyane je zdravý až na to, že má astma. Má moc rád fotbal a také si rád hraje s hračkami. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Gyane zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Phiona Akoth Odhiambo

Dívka
3 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52993
Phiona se narodila v roce 2018 jako poslední v rodině 7 dětí. Její tatínek, který byl hlavním živitelem rodiny, bohužel nedávno zemřel a zanechal maminku, která se živí prodejem ryb samotnou. Pro ni je velmi těžké se o děti postarat a poskytnout jim vše potřebné. Měsíční příjem rodiny je okolo 2.500 Ksh (cca 625 Kč). Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají petrolejovou lampu. Phiona je zdravá až na občasnou malárii. Moc ráda si hledá nové kamarády a také si ráda hraje na vaření. V roce 2021 nastoupila do mateřské školy. Pro její maminku je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné pro všechny děti a zároveň zajistit jídlo pro celou rodinu. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Phionu zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete jí získat vzdělání?

Sharon Nangobe

Dívka
3 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52955
Sharon se narodila v roce 2018 a je nejmladší v rodině 4 dětí. Má sourozence Annet, Nicholase a Willingtona. Jejich tatínek je rybář a jejich maminka je ženou v domácnosti. Rodinný měsíční příjem je bohužel velmi nízký, něco okolo 7.000 KSH (cca 1700 Kč). Rodina žije ve dvoupokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky nebo nabíjecí lampu (na solár). Sharon je zdravá, moc ráda si hraje na vaření a také ráda běhá. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Sharon zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Sophy Awuor Otieno

Dívka
3 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52959
Sophy se narodila v roce 2018 jako prvorozená a prozatím je jedinou v rodině. Její otec je farmář, který má malé políčko s burskými oříšky, sladkými bramborami a s maniokem. Její maminka je ženou v domácnosti. Rodina žije společně s prarodiči, Sophiina babička je kuchařka, která pracuje, aby zaplatila střední školu svému synovi (strýc Sophy). Příjem rodiny je okolo 4.000 KSH za měsíc (asi 1000 Kč). Rodina žije ve čtyřpokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení mají solární elektřinu. Sophy je zdravá a moc ráda hraje fotbal. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Sophy zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Asell Anyango Ochieng

Dívka
4 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52947
Asell se narodila v roce 2017 a má sestru Ashley (nar. 2014). Jejich tatínek bohužel zemřel a zanechal maminku, která pracuje jako prodavačka v obchodě, samotnou. Pro ni bylo velmi těžké se o obě děti postarat, proto si Asell vzala její babička, která se živí drobným zemědělstvím. Také se stará o vlastní děti, její měsíční příjem je kolem 3.000 Ksh (cca 750 Kč). To bohužel nestačí k tomu, aby dětem poskytla vše potřebné, a proto jsme se rozhodli rodině pomoci a zařadit Asell do programu adopcí, aby mohla v klidu chodit do školy. Rodina žije v pěti-pokojovém plechovém domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejovou lampu nebo elektřinu. Asell je zdravá, má ráda fotbal a také si ráda hraje s hračkami. V létě roku 2021 nastupuje do školky. Její adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Benjamin Baraka

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52991
Clinton se narodil v roce 2018 jako druhorozený, má sourozence Thwahu (nar. 2014). Jejich tatínek pracuje jako rybář, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky. Clinton je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete Clintonovi získat vzdělání?

Brigit Shell Okianga

Dívka
4 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52992
Brigit se narodila v roce 2017 jako poslední v rodině 4 dětí, má sourozence Josepha (2001), Dancun (2004) a Wendy (2013). Její tatínek, který byl hlavním živitelem rodiny, bohužel nedávno zemřel a zanechal maminku, která se živí prodejem ryb samotnou. Pro ni je velmi těžké se o děti postarat a poskytnout jim vše potřebné, kromě vlastních dětí se totiž stará ještě o dva sirotky. Měsíční příjem rodiny je okolo 2.500 Ksh (cca 625 Kč). Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejovou lampu. Rodina je zdravá až na bratra Brigit Josepha, který trpí žaludečními vředy. Brigit má ráda netball a také si ráda hraje s modelínou. V roce 2021 nastoupila do mateřské školy. Pro její maminku je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné pro všechny děti a zároveň zajistit jídlo pro rodinu. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Brigit zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Emmanuel Zadock Orifa

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52995
Emmanuel se narodil v roce 2017 jako poslední v rodině 4 dětí, má sourozence Evelyne (2002), Vanesu (2009) a Godfreye (2011). Jejich tatínek pracuje jako drobný zemědělec, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Kromě vlastních dětí se rodina stará i o další tři děti, kteří jsou sirotci. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 6.000 Ksh (cca 1.500 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v dvoupokojovém plechovém domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejku. Emmanuel je zdravý, moc rád tancuje a zpívá a také hraje fotbal. V roce 2021 chodí do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete Emmanuelovi získat vzdělání?

Fredrick Oluoch Amayo

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52980
Fredrick se narodil v roce 2017 jako poslední v rodině pěti dětí. Má sourozence Hillary, Velmu Calvinse a Phoebe. Jejich tatínek je rybář a maminka ryby prodává. Rodina se přestěhovala do rybářské vesnice, kde nyní žijí, aby měla lepší příjem a více pracovních možností. Bohužel měsíční rodinný příjem ani tak není dostačující k pokrytí všech nákladů, je okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč). Sedmičlenná rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární elektřinu. Fredrick je celkově zdravý, ale trpí astmatem. Jeho nejoblíbenějším sportem je fotbal. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Fredrick potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Isaac Ebenezar Ouru

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52941
Isaac se narodil v roce 2017 a má starší sestru Iddah (narozena v roce 2012). Jejich tatínek je zedník a maminka je ženou v domácnosti. Rodinný příjem je však velmi nízký na to, aby rodina byla schopna zajistit všechno potřebné, čistý příjem je 3.800 Ksh (cca 950 Kč) měsíčně. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém plechovém domě. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a svítí solární energií. Vzhledem k tomu, že žijí velmi blízko u jezera, Issac je velmi dobrý plavec.Taky rád hraje fotbal. Je zdravý až na to, že je astmatik. V létě 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Jeph Peters Odhiambo

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52953
Jeph se narodil v roce 2017 jako druhorozený. Jeho rodina žije v rybářské vesnici Kolunga, protože oba dva rodiče se živí rybolovem. Měsíční rodinný příjem je kolem 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k tomu, aby si rodina pokryla všechny náklady a ještě zvládla zaplatit školné pro své děti. Pouze nájem je stojí 2.000 Ksh. Rodina žije v jednopokojovém polo plechovém domě, vodu mají z jezera, k vaření používají uhlí a k osvětlení používají petrolejovou lampu. Rodina Jepha je zdravá, ale Jeph má problémy s hrudníkem. Ve volném čase rád hraje fotbal a také si rád hraje s hračkami. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Jepha zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete mu získat vzdělání?

Kezi Brenda Malon

Dívka
4 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52956
Kezi se narodila v roce 2017 jako poslední v rodině tří dětí, má sourozence Dalmase a Afaxad. Její tatínek je rybář a maminka má příležitostné práce, občas prodává uhlí, ale většinu času je v domácnosti a stará se o děti. Rodinný příjem je okolo 5.000 Ksh (cca 1250 Kč) měsíčně. Rodina žije ve dvoupokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky nebo nabíjecí lampu (na solární energii). Kezi je zdravá, moc ráda si hraje na vaření a také si ráda hraje s míčem. To je její nejoblíbenější hra. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Kezi zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Marlyne Marion Okoth

Dívka
4 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52943
Marlyne Marion se narodila v roce 2017 jako prvorozená (má bratra Geralda). Pochází z polygamní rodiny, její maminka je druhou ženou otce a momentálně je v domácnosti. Marlyn otec je rybář a vydělává velmi málo na to, aby zvládl uživit celou svou rodinu a zaplatit dětem školné. Má totiž dalších 5 dětí s první ženou. Příjem rodiny je okolo 3.000 KSH za měsíc (asi 750 Kč). Rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení mají solární elektřinu. Marlyne je zdravá, ráda čte a zpívá. V létě roku 2021 nastupuje do školky. Její adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.
1 2 3 ... 8 Další

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.