Domů

Adopce - Seznam dětí

:


» Naléhavě hledá rodiče

Celkem: 119 dětí
1 2 3 ... 6 Další

Sharon Nangobe

Dívka
3 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52955
Sharon se narodila v roce 2018 a je nejmladší v rodině 4 dětí. Má sourozence Annet, Nicholase a Willingtona. Jejich tatínek je rybář a jejich maminka je ženou v domácnosti. Rodinný měsíční příjem je bohužel velmi nízký, něco okolo 7.000 KSH (cca 1700 Kč). Rodina žije ve dvoupokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky nebo nabíjecí lampu (na solár). Sharon je zdravá, moc ráda si hraje na vaření a také ráda běhá. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Sharon zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Benjamin Baraka

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52991
Clinton se narodil v roce 2018 jako druhorozený, má sourozence Thwahu (nar. 2014). Jejich tatínek pracuje jako rybář, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky. Clinton je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete Clintonovi získat vzdělání?

Emmanuel Zadock Orifa

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52995
Emmanuel se narodil v roce 2017 jako poslední v rodině 4 dětí, má sourozence Evelyne (2002), Vanesu (2009) a Godfreye (2011). Jejich tatínek pracuje jako drobný zemědělec, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Kromě vlastních dětí se rodina stará i o další tři děti, kteří jsou sirotci. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 6.000 Ksh (cca 1.500 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v dvoupokojovém plechovém domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejku. Emmanuel je zdravý, moc rád tancuje a zpívá a také hraje fotbal. V roce 2021 chodí do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete Emmanuelovi získat vzdělání?

Fredrick Oluoch Amayo

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52980
Fredrick se narodil v roce 2017 jako poslední v rodině pěti dětí. Má sourozence Hillary, Velmu Calvinse a Phoebe. Jejich tatínek je rybář a maminka ryby prodává. Rodina se přestěhovala do rybářské vesnice, kde nyní žijí, aby měla lepší příjem a více pracovních možností. Bohužel měsíční rodinný příjem ani tak není dostačující k pokrytí všech nákladů, je okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč). Sedmičlenná rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární elektřinu. Fredrick je celkově zdravý, ale trpí astmatem. Jeho nejoblíbenějším sportem je fotbal. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Fredrick potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Kezi Brenda Malon

Dívka
4 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52956
Kezi se narodila v roce 2017 jako poslední v rodině tří dětí, má sourozence Dalmase a Afaxad. Její tatínek je rybář a maminka má příležitostné práce, občas prodává uhlí, ale většinu času je v domácnosti a stará se o děti. Rodinný příjem je okolo 5.000 Ksh (cca 1250 Kč) měsíčně. Rodina žije ve dvoupokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky nebo nabíjecí lampu (na solární energii). Kezi je zdravá, moc ráda si hraje na vaření a také si ráda hraje s míčem. To je její nejoblíbenější hra. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Kezi zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Morgan Stanley Ochieng

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52986
Morgan Stanley se narodil v roce 2017 jako druhý v rodině 3 dětí, má sourozence Sonil (nar. 2014) a Trune (nar. 2019). Jeho tatínek je rybář a maminka je ženou v domácnosti, která se o děti stará. Měsíční rodinný příjem je okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který je jejich, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární elektřinu nebo petrolejovou lampu. Morgan je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Morgan potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete mu získat vzdělání?

Ronald Densih Omondi

Chlapec
4 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52951
Ronald se narodil v roce 2017 a má dva starší sourozence (sestru Sylvii a bratra Stanleyho). Jeho tatínek i maminka jsou rybáři. Měsíční rodinný příjem je okolo 2.000 Ksh (cca 500 Kč), což bohužel není dostačující k tomu, aby si rodina pokryla všechny náklady a ještě zvládla zaplatit školné pro všechny děti. Rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejovou lampu. Ronald je zdravý, má moc rád fotbal a také si rád hraje s hračkami. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Ronalda zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Shanny Esther Tamasha

Dívka
4 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52960
Shanny se narodila v roce 2017 jako prvorozená, zatím nemá žádné sourozence. Její tatínek je rybář a maminka je žena v domácnosti. Rodina žije společně s babičkou Shanny, která prodává ryby a vydělává okolo 4.000 KSH (cca 1000 Kč) měsíčně. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení mají solární elektřinu. Celkem v domě žije 6 členů rodiny. Shanny je zdravá a ve svém volném čase si ráda hraje s kamarády na domácí práce a také ráda skáče přes švihadlo. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Shanny zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Derine Gift

Chlapec
5 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52957
Derine se narodil v roce 2016 a je třetím narozeným dítětem (sourozenci Millan a Griffins). Jeho tatínek je rybář a jeho maminka občas pracuje jako manuální pracovnice u jezera, ale většinu času je ženou v domácnosti a stará se o děti. Čistý rodinný příjem je 6.000 Ksh (cca 1500 Kč) měsíčně. Rodina žije v jednopokojovém částečně plechovém domě, který si pronajímají. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární nabíjecí lampu. Derine je zdravý až na menší problém s jeho okem. Velmi rád si hraje s autíčky, to je jeho oblíbená hra. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Fredrick Imgard Gilumba

Chlapec
5 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52934
Fredrick Imgard pochází z polygamní rodiny, jeho maminka je druhou ženou otce a Imgard je momentálně nejmladší z celé rodiny. Narodil se v roce 2016 a má tři sourozence (Ivy, Ashely a Diana). Jeho otec je rybář a jeho maminka pak ryby prodává. Kromě jeho rodiny žijí společně s první ženou tatínka, která má také jedno dítě. Příjem rodiny je nízký na to, aby zabezpečil všechny potřebné výdaje a školné, je to něco okolo 3250 KSH (asi 800 Kč) měsíčně. Rodina žije v třípokojovém vlastním hliněném domku, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a uhlí a svítí solární energií. Imgard moc rád hraje fotbal a rád kreslí. Je zdravý až na občasnou malárii. V roce 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.

Gian Charles Omondi

Chlapec
5 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52961
Gian se narodil v roce 2016 a má jednoho staršího bratra jménem Griffins (nar. 2015). Jejich tatínek je vyučený svářeč a pracuje jako údržbář v nedalekém obchodě, ale práce je to pouze nárazová. Jejich maminka je ženou v domácnosti a jejich příjem tedy plně závisí na tom, co vydělává manžel. Měsíční rodinný příjem je okolo 4.500 Ksh (cca 1.125 Kč), což bohužel není dostačující k tomu, aby rodina pokryla všechny náklady a ještě zvládla zaplatit školné pro své děti. Rodina se totiž stará i o Gianova strýce, kterému je teprve 8 let a chodí do školy. Pětičlenná rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, který je jejich, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají elektřinu. Gian je zdravý, má moc rád fotbal a také si rád čte a píše. V roce 2021 (v létě) by měl nastoupit do mateřské školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.

Jelkings Laytone

Chlapec
5 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52994
Jelkings se narodil v roce 2016 jako poslední v rodině 4 dětí, má sourozence Fabishe (2006), Clintona (2009) a Setha (2003). Jejich tatínek pracuje jako rybář, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 3.000 Ksh (cca 750 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který si pronajímají. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají svíčky. Jelkings je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete Jelkingsovi získat vzdělání?

Brian Onyango Ouma

Chlapec
6 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52841
Brian žije se svými rodiči a bratrem Davidem (2018). Tatínek je rybář a maminka je v domácnosti. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 4,300KSH/ 860 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z jezera. Brianovi se daří dobře. Má rád atletiku a hraje fotbal. V roce 2021 chodí do školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Briana zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za jedno školní období.

David Sanchez Ochieng

Chlapec
6 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52757
David je třetím dítětem v rodině čtyř dětí. Má sestru Tiffany (2010) a bratry Dicksona (2013) a Gifta (2017). Tatínek je učitel a maminka je v domácnosti. Sedmičlenná rodina bydlí ve vlastním dvoupokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou/solární lampou a vodu mají z jezera. Příjem celé rodiny činí 7.000 KES/ 1.400 Kč na měsíc, což těžko pokryje veškeré finanční náklady rodiny. David je po zdravotní stránce v pořádku a moc rád hraje fotbal. Pro rodinu je těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. David začne od začátku roku 2019 chodit do naší mateřské školy Island of Hope Humanist School. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.

Lione Odhiambo

Chlapec
6 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52983
Lione se narodil v roce 2015 do polygamní rodiny, jeho maminka je druhou ženou tatínka. Je nejmladší v rodině, má dva sourozence Lucy a Lian. Kromě vlastních dětí se rodina stará ještě o další tři sirotky. Jeho maminka je drobná farmářka a tatínek je koordinátor Centra Narovinu, ale jejich příjem bohužel nestačí k tomu, aby zajistili vše potřebné pro celou svou velkou rodinu. Měsíční rodinný příjem je okolo 6.000 Ksh (cca 1.500 Kč). Rodina žije v třípokojovém vlastním domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají solární elektřinu. Lione je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 (v létě) je v mateřské škole. Pro rodinu je těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Lione potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete mu získat vzdělání?

Mike Rosiscky

Chlapec
8 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52867
Mike žije se svými rodiči a sourozenci Stecy (2002) a Bostonem (2015). Maminka je v domácnosti a tatínek je rybář. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 4.000 KSH/800 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z jezera. Mikovi se daří dobře, moc rád hraje fotbal. V roce 2021 chodí do školky. Pro jeho rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč /100 EUR za školní období.

George Stallon Ogutu

Chlapec
9 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52349
George se narodil 15.3.2012. Pochází z polygamní rodiny, ve které je jeho matka poslední ze tří žen otce. V jejich domácnosti je George nejmladší ze čtyř dětí. Jeho sourozenci jsou Eugine, Mitchel a Lewis. Otec je rybář a matka prodává ryby. Příjem, který rodina vydělá – 3000 KES (přibližně 770 Kč) za měsíc, je velmi malý na školné pro děti a zajištění dalších základních potřeb rodiny. Rodina má šest členů a všichni žijí v jednopokojovém hliněném domku. Vaří na dříví, ke svícení používají petrolej a vodu berou z jezera. George je zdravý chlapec. Dítě od ledna 2016 nastoupí do školky Ostrova Naděje na Rusinga Island.

Dady Denish Oluoch

Chlapec
11 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52618
Dady je prostřední z rodiny se třemi dětmi. Má dva starší Gift Oyoo (narozen 2009) a Victor Odhiambo (narozen 2011). Otec, který byl hlavním živitelem rodiny a prodával časopisy, je nyní nemocný (trpí na žaludeční bolesti) a je doma. Matka uklízí v jedné škole, ale její příjem je malý, aby uživila rodinu a zaplatilo školné pro všechny děti. Příjem rodiny je okolo 3,000 KES/měsíc (cca 640 Kč). Rodina žije v hliněném domku o dvou místnostech, který jim patří. Vodu získávají z jezera, svítí petrolejkou a vaří na dříví. Dady je na tom zdravotně dobře. Chlapec je nyní ve 2 tř. Přišel o svého adoptivního rodiče. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.

Thomas Munyao

Chlapec
11 let
Není adoptován
Číslo dítěte: 52813
Thomas pochází z rodiny 3 dětí. Má bratry Felixe (2005) a Daniela (2012). Maminka si přivydělává opravami oblečení a tatínek farmaří. Rodina se stará o starou babičku. Příjem rodiny činí pouze 2.000 KSH/400 Kč měsíčně, což jen těžko pokryjí veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z nedalekého vrtu. Thomasovi se daří dobře. V roce 2019 chodí do 4. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Thomase zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.

Lewinsky Imbiyoyi

Dívka
12 let
Není adoptována
Číslo dítěte: 52232
Lewinsky Imbiyoyi se narodila 26. 12. 2009 ve čtvrti Kawangware Estate v Nairobi. V roce 2014 dívka nastoupila do školky. Má staršího bratra Pheroze Senerwa, který chodí na základní školu. Měsíční čistý příjem rodiny je 6.800 KES (asi 1200 Kč). Matka je v domácnosti, příjem rodiny se snaží zajišťovat otec příležitostnou prací, ale bohužel se mu nedaří zaopatřit své děti. Rodina bydlí v pronajatém domku se dvěma místnostmi a se 4 dalšími lidmi. Používají petrolej na vaření a svícení, vodu na pití a praní berou z vodovodu. Dívka je zdravá. V roce 2021 je Lewinsky v 5. třídě základní školy a její podpora tedy stojí 2.400 Kč/ 100 EUR na jedno školní období.
1 2 3 ... 6 Další

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.