Domů

Pravidla a rady pro zasílání pošty do Keni

1. Velikost balíčku by neměla přesáhnout velikost obálky A4, hmotnost může být maximálně 1 kg. Neposílejte drahé a objemné věci. Čím jsou balíčky méně nápadné, tím samozřejmě lépe.

2. Balíček je dovoleno zasílat pouze 3x do roka, dopisy neomezeně.

3. Balíček posílejte pouze obyčejně (nedoporučeně).

4. Napište přesnou adresu – pro všechny děti je stejná:

CENTRUM NAROVINU
P.O.BOX 14633 – 00100 NAIROBI
KENYA

5. Jako zpáteční adresu uvádějte :

CENTRUM NAROVINU
Sokolská 1802/32
120 00 Praha 2
Czech Republic, Europe

6. Do dolního levého rohu napište číslo dítěte a celé jeho jméno, pod ně jméno koordinátora v Keni. Jméno keňského koordinátora "Vašeho" dítka máte uvedenou vpravo dole na smlouvě, kterou jste k projektu Adopce dostali potvrzenou z naší kanceláře. Naleznete jej také na své „Soukromé stránce rodiče (www.adopceafrika.cz/adoptovat – po zalogování použijte odkaz „Zobrazit detail adopce“ ) .

7. Na obálku napište „PRESENT FOR CHILD“.

8. Číslo "Vašeho" dítěte jako poznávací znak napište na každou věc z obsahu balíčku. Stává se, že balíček přijde poškozený nebo ho na poště otevřou a tím se poškodí nebo ztratí průvodka z balíčku a pak je těžké zjistit, komu obsah balíčku patří.

9. Pokud budete posílat balíček do Keni, mějte na paměti, že ho posíláte poštou do Afriky, a tudíž se stává, že vůbec nedorazí nebo nepřijde celý.

- co posílat: panenku, knížku (paperback), psací potřeby, penál, švihadlo, omalovánky, křídy, plyšáky – jen malé, tvrdé sladkosti, vitamíny (v angličtině připsat informaci, o které se jedná, a dávkování)

- co neposílat!! – peníze! (není v souladu se zásadami tohoto rozvojového projektu), objemné věcné dary (míč, boty, oblečení, elektroniku, hodinky - koordinátor musí zaplatit vysoké clo)

10. Odpověď z Keni, prosím, neočekávejte okamžitě, dopisy z Keni chodí pouze přes naši kancelář, a to 3x v roce společně s vysvědčením. Při této příležitosti Vám i rodina potvrdí, zda pošta došla. Každý koordinátor dostává pravidelně z Keni seznam doručených balíčků, pro potvrzení žádejte přímo jeho.

VZOR OBÁLKY:

  

CENTRUM NAROVINU

Sokolská 1802/32
120 00 Praha 2
Czech Republic, Europe„PRESENT FOR CHILD“                           CENTRUM NAROVINU
501                                                          P.O.BOX 14633 – 00100 NAIROBI
Susan Shivuli                                            KENYA
Ken Okongo

PřílohaVelikost
Pošta do Keni222.98 KB