Domů

Adopce - Brian Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 52048
Chlapec, 25 let
Adoptován
Brian Ouma je v programu adopce od roku 2013 a navštěvuje školu University of Kabianga.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Mary Achieng, nar. 1982, farmaří
Otec: Jacob Ogacho, nar. 1959, farmaří
Popis situace: Brian Ouma chodí na ZŠ Island of Hope. Narodil se 4. 8. 1999. Žije v oblasti Kisumu ve vesnici Gwasi u tety, protože rodiče mají tuze nízký příjem a o děti se nejsou schopni postarat. Chlapec má ještě 2 sourozence, kteří jsou také u tety: Caroline Akinyi a Charls Mino. Měsíčně má rodina příjem jen asi 3,000 Ksh. Bydlí ve 2 místnostech, kde vaří na dříví a svítí petrolejovou lampou. Vodu si nosí ze studny či vrtu. Brian je zdravý.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.