Domů

Adopce - Ronny Wafula Mulima

Zpět
Číslo dítěte: 40609
Chlapec, 22 let
Adoptován
Ronny Wafula Mulima je v programu adopce od roku 2006 a navštěvuje školu Ezesha Plus.
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Itiadys Anyango Mulima, v domácnosti
Otec: Jacob Leo Mulima, příležitostné práce
Opatrovník: -
Popis situace: Rony má čtyři sourozence: starší Frank a Lewis a mladší Leon a Ida. Žije s nimi také bratranec Mohamed, který je v programu adopcí pod č. 41272. Otec má jen příležitostnou práci, kde si ho najímají na nakládání dřeva na náklaďáky. Jeho plat záleží na odvedené práci, takže je to složité, pokud je práce málo. Bydlí v pronájmu s elektřinou a vodu berou z městské nádrže, za kterou platí. Vaří na dřevěném uhlí.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.