Domů

Adopce - Charles Munuve Mutiso

Zpět
Číslo dítěte: 41081
Chlapec,
Adoptován
Charles Munuve Mutiso je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Nairobi Reuben
Země: Kenya
Matka: Mwanthia Mutiso, opustila rodinu
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Charlesův otec zemřel a matka trpěla vážnými psychickými problémy a od rodiny odešla. Charles má čtyři sourozence. Bratr Musyimi je také v našem adopčním programu pod č. 41082. Charles je v sirotčinci v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu) a začal zde chodit i na střední školu. V roce 2019 nastoupil do třetího ročníku. Je to velmi šikovný chlapec. Adopce chlapce je zvýšena na částku 5.600 Kč/220 EUR za jedno školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.