Domů

Adopce - Robinson Aoch

Zpět
Číslo dítěte: 41320
Chlapec, 22 let
Není adoptován
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Kisumu Rongo
Země: Kenya
Matka: Everlyne Achieng Okello, nar. 1978, farmaří
Otec: Cosmas Okello, nar. 1967, farmaří
Opatrovník: -
Popis situace: Robinson se narodil 27. 12. 2002. Rodiče farmaří a vydělávají prodejem části úrody. Robinson má 4 sourozence: Pheline Derota, Beril Okello, Rinen Okello a nejmladší Samsa Marceline. Měsíčně má rodina příjem jen kolem 1500 Ksh. Bydlí v domku který zdědili, doma vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z vrtu. Robinson je zdravý. V roce 2023 nastoupil do 3. ročníku SŠ Island of Hope Humanist Mixed Boarding School, ale momentálně nemá sponsora. Pro pokračování na střední škole je třeba platba za term 5600Kč/220 EUR.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.