Domů

Adopce - Brian Indeche

Zpět
Číslo dítěte: 41722
Chlapec,
Adoptován
Brian Indeche je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu Kilingili Primary School.
Město, čtvrť: Kakamega Kilingili
Země: Kenya
Matka: -, prodavačka zeleniny
Otec: -
Opatrovník: Florence O. Luchina, žena v domácnosti
Popis situace: Brian Indeche se narodil v roce 2002 v Emahungu vesnici v Vihig County. Brian žije s babičkou, tatínek mu zemřel a maminka rodinu opustila. Chlapec má další 4 sourozence (Sheila Shimanye, Sharon Luchela, Nelson Mandela a Joseph Omuruli). Žijí ve čtyřpokojovém hliněném domku, který babička vlastní. Rodina vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu na vaření berou z pramene, což je zdarma. Babička je hodně stará, ale snaží se o děti starat, jak se dá. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví angličtina. Až vyroste, rád by se stal učitelem. V roce 2018 nastoupil do 8. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.