Domů

Adopce - Lucy Anyango Okongo

Zpět
Číslo dítěte: 51685
Dívka, 24 let
Adoptována
Lucy Anyango Okongo je v programu adopce od roku 2007 a navštěvuje školu The Kisumu National Polytechnic.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Elizabeth Achieng, nar. 1985, prodává ryby
Otec: -, koordinátor projektu
Popis situace: Lucy se narodila 2.3.2000 a pochází z polygamní rodiny. Její matka, která je druhou ženou jejího otce, dívku porodila velmi mladá, navíc v době, kdy se po smrti rodičů sama starala ještě o své tři mladší sourozence. V jejich domě jsou 2 děti - Lucy a její mladší sestra. V druhém domě žije ještě 9 dětí. Matka prodává ryby a otec je koordinátorem projektů. Kromě Lucy, její sestry a nevlastních sourozenců žijí rodiče s více než 10 dětmi, kteří jsou úplní sirotci. Žijí v 5-ti pokojovém domě, vodu berou z jezera, na vaření používají dřevo i dřevěné uhlí. V roce 2022 chodí Lucy do 3. ročníku na střední škole Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je vhodná podpora ve výši 5.600 Kč/220 Eur za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.