Domů

Adopce - Gordon Lumumba Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 51730
Chlapec,
Adoptován
Gordon Lumumba Odhiambo je v programu adopce od roku 2007 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Mary Achieng Mbita, nar. 1980, v domácnosti
Otec: Kennedy Odhiambo, nar. 1975, farmář
Popis situace: Gordon žije na ostrově Rusinga s rodiči. Rodiče mají malou farmu a výdělek asi 6000 Ksh (cca 1500 kč) za měsíc. Otec je rybář a matka je ženou v domácnosti. S jejich malým příjmem je velmi náročné pokrýt základní potřeby rodiny a platit školní poplatky. Pětičlenná rodina bydlí v hliněném domku ve 2 místnostech, kde vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu nosí z Viktoriina jezera. Chlapec rád hraje fotbal. V roce 2021 studuje v prvním ročníku střední školy. Z důvodu nemoci opakoval některé ročníky, a proto přišel o adoptivního rodiče. Chlapec potřebuje podporu 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Petra Zubíková, , tel. +420 608 422 250

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.