Domů

Adopce - Mishel Akinyi Odero

Zpět
Číslo dítěte: 51753
Dívka, 21 let
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Magdaline Adhiambo, nar. 1978, domácí práce
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Pelesia Obambla, nar. 1953, drobný obchodník
Popis situace: Mishel žije s babičkou, otec jí zemřel v r. 2004 a matka odešla do Nairobi hledat lepší práci, aby mohla uživit rodinu. Část výdělku posílá babičce na venkov, aby zaopatřila Mishel a její sourozence. Babička je stará, ale drobně podniká. Drobným prodejem si vydělá asi 3500 Ksh měsíčně (cca 875 Kč). Rodina bydlí v hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí z jezera. Dívka je zdravá. V roce 2022 bohužel přišla o svého adoptivního rodiče, proto hledáme nového, který by ji pomohl v dokončení studia na střední škole. V roce 2023 je ve 3. ročníku. Její podpora stojí 5.600 Kč/220 EUR na školní období.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.