Domů

Adopce - Mishel Akinyi Odero

Zpět
Číslo dítěte: 51753
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Magdaline Adhiambo, nar. 1978, domácí práce
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Pelesia Obambla, nar. 1953, drobný obchodník
Popis situace: Mishel žije s babičkou, otec jí zemřel v r. 2004 a matka odešla do Nairobi hleda lepší práci. Část výdělku posílá babičce na venkov, aby zaopatřila Mitchelle a její sourozence. Babička je stará, ale drobně podniká. Drobným rodejem si vydělá asi 3500 Ksh měsíčně (cca 875 Kč). Rodina bydlí v hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí z jezera. Dívka je zdravá. v roce 2019 přichází o svého adoptivního rodiče, hledáme nového, který ji pomůže v dalším studiu, nyní je v 8. třídě
Kontakt: Petra Zubíková, petra.zubikova@adopceafrika.cz, tel. +420 608 422 250

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.