Domů

Adopce - Cleveland Ochieng Ogweno

Zpět
Číslo dítěte: 52003
Chlapec,
Dítě z Ostrova Naděje
Cleveland Ochieng Ogweno je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Eunice Ogueno, nar. 1985, drobné podnikání
Otec: Michael Ogueno, nar. 1980, rybaří
Opatrovník: -
Popis situace: Cleveland Ochieng Ogweno se narodil 6. 3. 2005. Žije v oblasti Kisumu ve vesnici Nyangera Siala s oběma rodiči. Otec rybaří a matka provozuje drobný prodej potravin, a tak se snaží uživit rodinu. Chlapec má bratra Byron Okoth (ID 52206) nar. 2008. Bydlí s nimi ještě dalších 5 příbuzných, z nichž dva jsou již staří a nemocní. Měsíčně má rodina příjem asi 3,000 Ksh. Bydlí v polohliněném domku ve 3 místnostech, kde vaří na dříví a svítí petrolejkou. Vodu nosí přímo z jezera. Chlapec je zdravý. V roce 2022 studuje 2. ročník naší střední školy Island of Hope Humanist Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší než na základní škole, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání?
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.