Domů

Adopce - Robert Obonyo

Zpět
Číslo dítěte: 52054
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Violet Anyango, nar. 1986, obchodnice
Otec: Joseph Okeno, nar. 1983, rybář
Popis situace: Otec je rybář. Na jeho příjmech je závislá celá jeho rodina včetně dalších příbuzných. Finance bohužel nestačí na pokrytí nákladů za školné. Chlapec by měl studovat druhým rokem Mosocho Secondary school, jeho studium nyní ale muselo být kvůli ztrátě adoptivního rodiče přerušeno. Náklady na Robertovo studium činí 2.400 CZK/100 EUR za jedno školní období..
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.