Domů

Adopce - Robert Obonyo

Zpět
Číslo dítěte: 52054
Chlapec, 20 let
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Violet Anyango, nar. 1986, obchodnice
Otec: Joseph Okeno, nar. 1983, rybář
Popis situace: Otec je rybář. Na jeho příjmech je závislá celá jeho rodina včetně dalších příbuzných. Finance bohužel nestačí na pokrytí nákladů za školné. V roce 2023 by chlapec měl chodit do druhém ročníku střední školy Mosochol, jeho studium nyní ale muselo být kvůli ztrátě adoptivního rodiče přerušeno. Náklady na Robertovo studium činí 5.600 CZK/220 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Eva Jedličková, , tel. +420 732 203 196

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.