Domů

Adopce - Nashon Ogweno Oulwa

Zpět
Číslo dítěte: 52202
Chlapec,
Adoptován
Nashon Ogweno Oulwa je v programu adopce od roku 2013 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kisumu Ukowe
Země: Kenya
Matka: Rose Akinyi, nar. 1986, v domácnsti
Otec: Jonix Oulwa, nar. 1982, rybář
Popis situace: Rodina má velmi malý příjem, protože otec je pouze rybář a matka je v domácnosti. Nashon má ještě tři starší sourozence. Žijí v dvoupokojovém hliněném domku, vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu berou z jezera. Chlapec by měl v roce 2018 chodit do 2. třídy základní školy v komunitním centru Ostrov Naděje.
Kontakt: Michaela Krakowka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.