Domů

Adopce - Molly Atieno Odije

Zpět
Číslo dítěte: 52270
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Rusinga Island Sienga
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Isca Wasonga Boaz, nar. 1952, prodavačka zeleniny
Popis situace: Molly se narodila v roce 2008 jako mladší ze dvou dětí (její starší sestra Anyango se narodila v roce 2006). Rodiče zemřeli a po jejich smrti byly dívky rozděleny mezi příbuzné. Molly zůstala se starou tetou a Anyango odešla k jiné tetě. Mollyina teta se živí jako prodavačka zeleniny a její průměrný měsíční příjem je 1500 KES (přibližně 352 Kč). Rodina bydlí v dvoupokojovém hliněném domku, používá petrolej na svícení, dřevo na vaření a vodu berou z jezera. Molly je zdravá. Kvůli situaci doma bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde by mělo co nejdříve najít svůj nový domov i začít chodit do školy. V roce 2020 dívka nastoupila do 7. třídy základní školy. Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5.600 Kč/220 EUR za jedno školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.