Domů

Adopce - Shevine Akinyi Tom

Zpět
Číslo dítěte: 52310
Dívka, 15 let
Není adoptována
Město, čtvrť: Rusinga Island Rusinga East [Wasaria]
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Syprosa Abuya Mundi, nar. 1941, farmářka
Popis situace: Shevine se narodila v roce 2008 jako prvorozená ze čtyř dětí. Její rodiče zemřeli a zanechali dívku i s jejími sourozenci u babičky, která je vdova a nyní se o děti stará. Babička je farmářka, ale její malý výdělek nestačí na jídlo pro všechny děti a také na zaplacení školného. Její průměrný měsíční příjem je 2500 KES (přibližně 660 Kč). Kromě Shevine a jejích sourozenců se babička stará o další 2 děti. Jedná se o nemanželské děti. Celá rodina žije v třípokojovém domku, vodu berou z jezera, na vaření používají palivové dříví a k svícení používají petrolej. Shevine je zdravá dívka. Kvůli situaci doma bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde si našla svůj nový domov a začala chodit do školy. V roce 2023 nastoupila na střední školu, ale bohužel přišla o svého adoptivního rodiče. Hledáme proto nového adoptivního rodiče, který může uhradit čásku 16800 Kč/ rok(600Eur/rok).
Kontakt: Marta Vašíčková, , tel. +420 602 743 003

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.