Domů

Adopce - Emmanuel Onyango Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52344
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre West [Ufira]
Země: Kenya
Matka: Emelda Aoko Rangi, nar. 1980, V domácnosti
Otec: Harrison Odhiambo Ooko, nar. 1974, Rybář
Popis situace: Emmanuel se narodil 8.1.2012. Pochází z polygamní rodiny se dvěma matkami, jeho matka je první ženou otce. V jejich domácnosti je šest dětí, Emmanuel je pátý narozený, zatímco v druhé domácnosti jsou dvě děti. Jeho starší sourozenci jsou Esther , Derick, Erma a Joh, zatímco mladší je Solomon, který se narodil v r. 2014. Otec je jediný živitelem rodiny, ale jeho příjem je malý na to, aby uživil rodinu a zaplatil dětem školné. Průměrný měsíční příjem rodiny činí 1800 Ksh. Rodina má osm členů a všichni žijí ve třípokojovém hliněném domku. Vaří na dříví, ke svícení používají solární panel a petrolej a vodu berou z jezera. Rodina je obecně zdravá, kromě Ermy, která trpí neustálou malárii a Emmanuela, kterého trápí neznámá nemoc. Dítě od ledna 2016 nastoupí do školky Ostrova Naděje na Rusinga Island.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. +420 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.