Domů

Adopce - Felix Momanyi

Zpět
Číslo dítěte: 52451
Chlapec,
Adoptován
Felix Momanyi je v programu adopce od roku 2015 a navštěvuje školu Nyagesenda Secondary School.
Město, čtvrť: Nairobi Sasuri
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Nyabikia Amwocha, nar. 1948, drobná farmářka
Popis situace: Felix se narodil 31.3.2003, a od smrti své matky žije u své babičky. Jeho babička je drobná farmářka a měsíčně si vydělává v průměru 3000 KES (přibližně 693 Kč), což nestačí ani pro zajištění životního minima, natož na školní poplatky a školní pomůcky. Felix navštěvuje čtvrtou třídu Omogomo Academy (informace z roku 2015), je velmi pracovitý a to jak ve škole, tak i doma. V pěti členech žijí v rodinném hliněném domku o třech místnostech, vaří na dříví, ke svícení používají parafín a vodu berou z řeky. V roce 2020 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.