Domů

Adopce - Velma Awino Odera

Zpět
Číslo dítěte: 52561
Dívka, 15 let
Není adoptována
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Ongadi Kajulu Kisumu
Země: Kenya
Matka: Eunice Akinyi Odera, nar. 1985, barmanka
Popis situace: Velma má tři starší sourozence - Domnic Ochieng Odera, Willington Ongoya Odera, Reagan Onyango Odera. Otec, který byl jediným živitelem rodiny, zemřel a zanechal na matce, aby děti nakrmila a zaplatila jim školné. Matka začala pracovat jako barmanka, ale její příjem je velmi malý na to, aby zajistila základní potřeby rodiny. Vydělává pouze 2000 Kshs (cca 500 Kč) měsíčně. Někdy “prodává své tělo”, aby měla na jídlo pro děti. Celkem šest lidí žije v jednopokojovém domku, který si pronajímají. Vaří na uhlí, svítí petrolejku, vodu mají z řeky. Velma je zdravá. Vzhledem k podmínkám doma byla umístěna do sirotčince na Ostrově Naděje. V roce 2023 nastoupila do 8. třídy ZŠ a potřebuje podpořit částkou 1.400 Kč/měsíc (16.800 Kč/rok) nebo 55 Eur/měsíc (660 Eur/rok).
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.