Domů

Adopce - Whitney Britney Odoyo

Zpět
Číslo dítěte: 52580
Dívka, 11 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Whitney Britney Odoyo je v programu adopce od roku 2017 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Ufira
Země: Kenya
Matka: Hellen Achieng Ajuoga, nar. 1986, prodává ryby
Otec: Collins Odoyo Ouma, nar. 1978, rybář
Popis situace: Whitney má tři sourozence - Henry Elvis (nar. 2008), Moreno Ocampo (nar. 2011) a nejmladší sourozenec se narodil 2017. Otec je rybářem, maminka ryby prodává. Příjem rodiny je však velmi nízký na uživení rodiny a pokrytí základních životních potřeb všem jejím členům. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domě, který jim patří. Vodu získávají z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou, energii čerpají i z malého solárního panelu. Whitney je zdravá, jen občas ji trápí malárie. Dívka v roce 2023 nastoupila do čtvrté třídy základní školy v komunitním centru Ostrov Naděje. Do školy chodí velmi ráda, je hrdá, že má školní uniformu. Hledáme nového rodiče, který ji pomůže vystudovat. Adopce činí 2400Kč/100Eur na term (7200kč/300Eur na rok).
Kontakt: Monika Hubičková, , tel. +420 777 693 209

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.