Domů

Adopce - Vivian Awuor Joel

Zpět
Číslo dítěte: 52598
Dívka, 17 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Vivian Awuor Joel je v programu adopce od roku 2017 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Kadem Nyandago
Země: Kenya
Opatrovník: Joyce Ocholla Sije, nar. 1944, prodejkyně ryb
Popis situace: Vivian je nejmladší z rodiny s osmi dětmi. Oba její rodiče zemřeli a protože nebyl nikdo, kdo by se o děti postaral, byli rozděleny mezi příbuzné. 4 sourozenci (Rose Achieng, Erick Omondi, Maurine Adhiambo, James Opiyo) jsou již vdaní nebo ženatí. Další 3 (Victor Otieno, Veronica Atieno, and Ephy Auma) žijí u strýců a tet, ale jejich situace není stabilní. Chodí sice do školy, ale někdy jsou posláni domů, protože nemají zaplacené školné. Vivian si vzala na starosti stará babička, které kupuje a prodává ryby. Její průměrný měsíční příjem je 600 KES (140 Kč). Babička žije ve vesnici u rybářské pláže, kde je velký problém s prostitucí a dalšími problematickými jevy. Kromě Vivian se babička stará také o jiné dvě děti z chudých rodin. Babička žije v dvoupokojovém hliněném domku, který si pronajímají. Používají dřevo na vaření, petrolej na svícení a pro vodu si chodí k jezeru. Vivian je v současné chvíli zdravá až na občasnou malárii, ale babička má dýchací potíže. Kvůli situaci v rodině byla nakonec Vivian umístěna do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island. V roce 2023 nastoupila do 8. třídy ZŠ a hledáme pro ní adoptivního rodiče, který jí podpoří částkou 16.800,- Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.