Domů

Adopce - Henry Otieno Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 52616
Chlapec,
Adoptován
Henry Otieno Ouma je v programu adopce od roku 2017 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Rusinga West [Ukowe]
Země: Kenya
Matka: Caroline Anyango Ouma, nar. 1986, v domácnosti
Otec: Peter Ouma Obonyo, nar. 1980, drobný farmář
Popis situace: Henry je narozen jako druhý. Má staršího bratra David Ochieng (narozen 2008) a mladšího bratra Elishu Ouma (narozen 2016, v adopci ID 52895). Otec farmaří a matka je v domácnosti. Příjem rodiny je malý, aby se zaplatilo školné pro všechny děti. Příjem rodiny je okolo 2400 KES/měsíc (cca 600 Kč). Rodina žije v hliněném domku, který jim patří. Vodu získávají z jezera, svítí petrolejkou nebo solárním panelem a vaří na uhlí nebo dříví. Henry je na tom zdravotně dobře, až na občasnou malárii. Henry moc rád chodí do školky, kde si našel spoustu kamarádů. Chtěl by se stát lékařem. Má moc rád svoji rodinu. Rodičům pomáhá s farmařením. Chlapec by měl v roce 2021 chodit do mateřské školky v Komunitním centru Ostrov Naděje. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 EUR za trimestr.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.