Domů

Adopce - Kilian Githiri Nyakio

Zpět
Číslo dítěte: 52740
Chlapec,
Adoptován
Kilian Githiri Nyakio je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Kimunyu Primary School.
Město, čtvrť: Nairobi Gatundu
Země: Kenya
Matka: Anastacia Nyakio Nyokabi, nar. 1989, žena v domácnosti
Popis situace: Kilian má sestru Joy, která je také v programu adopce (ID 52739), jejich maminka je samoživitelkou, žijí spolu s babičkou, prababičkou a strýcem. Matka je nezaměstnaná a vykonává příležitostné práce ve vesnici (péče o zahrady, nošení vody, praní prádla), aby zaplatila jídlo pro rodinu. Domácnost má velmi malý příjem (1.000 ksh / měsíc - asi 220 Kč). Čtyřčlenná rodina žije ve vlastním domě ze dřeva a plechu. Vodu berou ze řeky, vaří na ohni a svítí elektřinou. Kilian je v dobrém zdravotním stavu. Chodí do školy, která je vzdálena 3 km od jejich bydliště. V roce 2019 chlapec nastoupí do čtvrté třídy základní školy. Adopce tohoto dítka stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Hana Malenová, hana.malenova@adopceafrika.cz, tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.