Domů

Adopce - Cavin Ochieng Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52763
Chlapec,
Adoptován
Cavin Ochieng Ochieng je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamyonge
Země: Kenya
Matka: Margret Achieng, nar. 1982, v domácnosti
Otec: Silfanus Ochieng Matiku, nar. 1981, rybář
Popis situace: Cavin je druhým dítětem v rodině tří dětí. Má bratra Mitchela (2011) a sestru Jenipher (2015). Jeho tatínek je rybář a maminka je v domácnosti. Rodina si k sobě vzala ještě jedno dítko z velmi chudé rodiny. Příjem celé rodiny činí pouze 2.600 KES/ 520 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z jezera. Cavinovi se daří dobře. Chlapec rád hraje fotbal a plave. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. Cavin začne od začátku roku 2019 chodit do naší mateřské školy Island of Hope Humanist School. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.