Domů

Adopce - Philemon Opalla Ben

Zpět
Číslo dítěte: 52767
Chlapec, 9 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Philemon Opalla Ben je v programu adopce od roku 2018 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Ufira
Země: Kenya
Matka: Linzy Achieng, nar. 1984, v domácnosti
Otec: Benard Otieno, nar. 1984, rybář
Opatrovník: -
Popis situace: Philemon je posledním dítětem v rodině se šesti dětmi (Sheila nar. 2011, Jane nar. 2008, Eleza nar. 2006, Becham nar. 2005 a Siplhanus nar. 2002). Tatínek je rybář a maminka je v domácnosti a prodává ryby. Měsíčně vydělají asi 3,400 KES (cca 700 Kč), což je málo na pokrytí potřebných nákladů pro všechny členy rodiny. Rodina žije ve vlastním domku vyrobeném ze dřeva a plechu, který má 4 místnosti. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou nebo využívají energii z malého solárního panelu. Philemon je v současné době zdravotně v pořádku. Rád modeluje a hraje fotbal. V roce 2023 by měl pokračovat ve studiu ve 3. třídě základní školy v našem komunitním centru Island of Hope Humanist School. Potřebuje podpořit částkou 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Daniela Jurkechová, , tel. +421 904 585 412

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.