Domů

Adopce - Maida Eunice Adhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52790
Dívka,
Adoptována
Maida Eunice Adhiambo je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Unknown college.
Město, čtvrť: Luanda Nyamasare
Země: Kenya
Matka: Benter Obudho, nar. 1954, v domácnosti
Otec: John Ouma Olith, nar. 1949, drobný farmář
Popis situace: Maida pochází z polygamní rodiny, maminka je druhou manželkou tatínka. V jejich rodině jsou celkem tři děti, bratr Nashon (2000), který prvním rokem studuje univerzitu, a sestra Lucy (2004). Tatínek farmaří a maminka je v domácnosti. Měsíční příjem rodiny je pouze 3.200 KSH/640 Kč a nestačí na pokrytí základních potřeb celé rodiny. Rodina žije ve vlastním hliněném domku ve třech místnostech. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou. Maida je zdravotně v pořádku. Moc ráda hraje fotbal a netball. Ve škole jí nejvíce baví angličtina a historie. Po dokončení školy by se ráda pracovala jako účetní. Dívka začne od začátku roku 2019 chodit do 2. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School. Pro rodinu je velmi těžké hradit školné a Maidě tak hrozí, že nebude moc řádně dokončit střední školu. Dívka by potřebovala vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.