Domů

Adopce - Suleiman Opiyo Opiyo

Zpět
Číslo dítěte: 52791
Chlapec,
Adoptován
Suleiman Opiyo Opiyo je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Unknown college.
Město, čtvrť: Rusinga Island Wasaria
Země: Kenya
Matka: Monica Alouch Kasera, nar. 1960, výroba a prodej tradičního nápoje
Popis situace: Suleiman je druhým dítětem v rodině tří dětí. Má sestry Lizy (1993) a Dianu (2004). Jeho tatínek zemřel a maminka živí rodinu tím, že vyrábí a prodává tradiční nápoj Changaa. Příjem rodiny činí pouze 1.200 KSH/ 240 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z jezera. Suleimanovi se daří dobře. Chlapec rád hraje fotbal a dělá atletiku. Ve škole ho nejvíce baví angličtina a historie. Suleiman by chtěl být právník. Chlapec již měl mít dostudovanou střední školu, ale musel opakovat ročník kvůli tomu, že jeho maminka nemohla zaplatit školní poplatky. Chlapec začne od začátku roku 2019 chodit do 3. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School a potřeboval by podporu ve výši 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na studium střední školy jsou vyšší.
Kontakt: Petra Zubíková, , tel. +420 608 422 250

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.