Domů

Adopce - Graphian Marsha Owour

Zpět
Číslo dítěte: 52799
Dívka,
Adoptována
Graphian Marsha Owour je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Valley View Academy.
Město, čtvrť: Nairobi Mathare
Země: Kenya
Matka: Elizabeth Khadija, nar. 1989, v domácnosti
Otec: Stephen Wameyo Owour, nar. 1986, učitel
Popis situace: Graphian žije s rodiči, starší sestrou Griffith (2004) a bratrem Stephenem (2017). Tatínek je učitel a maminka je v domácnosti. Příjem rodiny je nízký a to cca 5.000 KES/ 1.000 Kč na měsíc. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém domku ze dřeva a plechu, do kterého je zavedená elektřina. Za pronájem platí asi 3.000 KSH/600 Kč měsíčně. Vaří na petrolejových kamínkách a vodu berou z veřejného vodovodu. Graphian je zdravá a moc ráda hraje fotbal a na schovávanou. V roce 2019 by měla chodit do 3. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Graphian zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školy. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Andrea Augustová, andrea.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.